Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OnePlus 9RT ponúkne vlajkový Snapdragon 888 za cenu strednej triedy

OnePlus 9RT ponúkne vlajkový Snapdragon 888 za cenu strednej triedy
Zdroj | OnePlus
Stanislav Vinc
OnePlus 9RT ponúkne vlajkový Snapdragon 888 za cenu strednej triedy
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Keď OnePlus nedávno sľuboval, že T-čkovú verziu modelu OnePlus 9 nepripravuje, dal si veľký pozor na slová a písmená. Nič totiž nepovedal o jeho sesterskom modeli OnePlus 9R, ktorý dorazil začiatkom tohto roka na indický trh. Do predaja tak mieri nový OnePlus 9RT s novým hardvérom pod povrchom.

Aj keď OnePlus v poslednej dobe venoval svoju pozornosť primárne novej sérii smartfónov Nord, do úzadia úplne neodsunul ani svoju klasickú „číselnú“ sériu. Aktuálnu sériu smartfónov OnePlus 9 tak doplní nový model 9RT určený v súčasnosti špeciálne pre čínsky trh.

Zdroj | OnePlus

Nový model dostal do výbavy čipset Snapdragon 888 a aj keď už Qualcomm dávnejšie predstavil jeho nástupcu, OnePlus v žiadnom prípade nešliapol vedľa. Vlajkový Snapdragon 888 totiž stále kraľuje rebríčku najvýkonnejších čipsetov na trhu, príkladom sú najnovšie septembrové výsledky benchmarku AnTuTu.

Nový čipset dostáva do tandemu aj novú pamäť typu UFS 3.1 s kapacitou 128/256 GB a operačnú pamäť s kapacitou 8/12 GB. Tento výkon sa premietne na 6,62“ obrazovke s Full HD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a 600 Hz obnovovacou frekvenciou dotykovej vrstvy.

Pozrite si

Koľko vydrží „trpaslík“ Apple iPhone 13 mini?

Novinky OnePlus 9RT prináša aj na opačnej strane. O hlavné fotografie sa tentokrát postará 50 Mpx snímač doplnený o 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro fotoaparát. O selfie fotografie sa postará 16 Mpx snímač.

Zdroj | OnePlus

Batéria smartfónu ponúkne kapacitu 4 500 mAh a nabíjať ju bude možné maximálne výkonom 65 W. Takto výkonné nabíjanie by malo vykompenzovať aj fakt, že OnePlus 9RT nebude podporovať bezdrôtové nabíjanie, ktoré už dnes podporujú aj lacnejšie smartfóny.

Ako sme už spomínali, OnePlus 9RT bol zatiaľ oficiálne oznámený iba v Číne, kde bude v základnej konfigurácii s 8/128 GB pamäťou začínať v prepočte na cene 443 €. Verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom bude na tomto trhu dostupná za 470 € a verzia s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom za 510 €. Či sa táto novinka objaví aj na našom trhu, je v tejto chvíli otázne.

Zdroj