Reklama

OnePlus 5T - nový top-end za slušnú cenu s 18:9 displejom

Zdroj | OnePlus
Števo Porubský
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Čínska spoločnosť OnePlus nás už niekoľko rokov zásobuje špičkovými smartfónmi s priaznivými cenami. Aktuálny top model s označením 5 dnes dostáva nástupcu v podobe model OnePlus 5T. Hoci ide iba o prídavok T k pôvodnému označeniu, vylepšení je viac ako dosť.

Zdroj | OnePlus

Pôvodný model mal 5,5″ Full HD AMOLED dipsplej, duálny 16 Mpx fotoaparát a Snapdragon 835 s 8 GB RAM pamäťou. Novinka vo výrazne podobnom dizajne ponúkne ale 6″ Optic AMOLED displej s Full HD+ (1 080 x 2 160 px) ukrytý pod 2.5D Gorilla Glass 5 sklom. Pomer strán je teda 18:9 a ani OnePlus neobchádza aktuálny trend predlžovania displejov na maximum.

Zdroj | OnePlus

Kvôli displeju sa čítačka odtlačkov prstov presťahovala na zadnú stranu. OnePlus 5T má ale tiež odomykanie pomocou tváre, niečo v štýle iPhone X, ale bez množstva technológií, ktoré má iPhone X. Odomknutie telefónu má pritom trvať len niekoľko desatín sekundy.

Zdroj | OnePlus

Novinkou je bočné tlačidlo na zmenu režimov notifikácií. Na tele nechýba ani 3,5 mm audio port.

Keďže aktuálne nie je na trhu výkonnejší Qualcomm procesor, ako Snapdragon 835, OnePlus 5T ho má tiež. Sekunduje mu grafické jadro Adreno 540 a 6 alebo 8 GB pamäť RAM v závislosti od modelu. Vo vnútri je k dispozícii opäť iba 64, alebo 128 GB pamäť UFS 2.1.

Zdroj | OnePlus

Medzičasom stihli na internet uniknúť prvé benchmarky z AnTuTu. OnePlus 5T v nich dosiahol 176 405 bodov. Prekvapením je, že oproti modelu OnePlus 5 stráca takmer 4 000 bodov. S najväčšou istotou ide ale o predprodukčnú verziu.

Zdroj | AnTuTu

Duálny fotoaparát s rozlíšením 16 a 20 Mpx má f/1,7 optiku na oboch šošovkách. Obe šošovky majú pritom rovnakú ohniskovú vzdialenosť – 27,2 mm (po prepočte). Optická stabilizácia im stále chýba. Využíva digitálnu. Novinkou je však výrazné vylepšenie nočných záberov.

Vylepšenia sa dočkal aj portrétový režim. 4K Ultra HD video pri 30 fps ostalo zachované. Možné je natáčať aj Full HD pri 60 fps či HD pri 120 fps, alebo časozberné videá. Nad displejom je 16 Mpx webkamera s f/2,0 optikou a Full HD videom.

Zdroj | OnePlus

Samozrejmosťou je plná dátová podpora, vrátane celosvetových LTE sietí (Cat13 – 1 Gbit/s/150 Mbit/s), Wi-Fi ac MIMO či Bluetooth 5.0. Nechýba ani NFC modul, či pozičné moduly GPS, GLONASS či Beidou, alebo Galileo.

Zdroj | OnePlus

Na nabíjanie 3 300 mAh batérie slúži USB-C (USB 2.0) port. Batéria pritom využíva rýchlonabíjanie Dash Charge. Rozmery novinky sú len o čosi väčšie, ako u predchodcu – 156,1 x 75 x 7,25 mm, hmotnosť mierne presahuje 160 gramov.

Zdroj | OnePlus

Operačným systémom je OxygenOS postavený na Android 7.1.1. Ide pritom o takmer čistý Android, ktorý je ešte vyladenejší. Má byť rýchly, bez zbytočných programov navyše, bezpečný a energeticky efektíny. Poteší už známy Secure Box či Night Mode pre večerné prezeranie internetov či čítanie e-kníh.

K dispozícii bude aj appka Parrales app, ktorá umožní mať napríklad dva Skype účty – súkromný a biznisový. Novinkou bude aj appka OnePlus Switch, ktorá umožní rýchly prenos dát zo staršieho zariadenia do nového.

Používatelia staršieho OnePlus 5 navyše získajú možnosť prechodu na Android 8 (Oreo) začiatkom budúceho roka. Na OnePlus 5T bude Oreo k dispozícii v Open Beta verzii koncom decembra.

OnePlus 5T bude v predaji od 21. novembra za cenu od 499 €/64 GB, resp. 559 €/128 GB. Dostupný bude aj na Slovensku cez web výrobcu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.