Reklama

OMEN X Compact Desktop - virtuálna realita na chrbát ide do predaja

Zdroj | HP
Števo Porubský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Spoločnosť HP pred rokom predstavila víziu toho, ako zrušiť obmedzujúce káble pri hraní VR hier. Riešením bol ruksak s výkonným počítačom, ktorý by dodával obsah pre VR headsety najrôznejších značiek. Po roku prichádza jeho reálna verzia.

Zdroj | HP

OMEN X Compact Desktop je prepracovaný ruksak od HP s výkonným počítačom pre virtuálnu realitu. Novinka má mierne upravený dizajn a ergonómiu pre pohodlnejšie používanie. Navyše je dizajn prispôsobený tak, že ho je možné používať ako klasický stolný počítač. Stačí len dockovacia stanica s ďalšími portami a nabíjaním pre integrované batérie vo vnútri.

V plastovom tele bude okrem najnovších Intel Core i7 Kaby Lake procesorov osadená grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080, ideálna pre VR, ale aj hranie 4K hier. Pamäť RAM má mať 16 GB. Pevný disk typu PCI-e SSD má mať do 1 TB.

Zdroj | HP

Pre pripojenie periférií na tele OMEN X Compact Desktopu nájdu majitelia štyri USB, jeden USB-C, 3,5 mm audio port, výstup pre HTC Vive, HDMI 2.0 a Mini Display Port. V dockovacej stanici bude navyše HDMI, DisplayPort, 5x USB, Ethernet a 1x USB-C.

Integrované batérie s neznámou kapacitou majú vydržať 1 hodinu hrania VR hier. Podporované majú byť HTC Vive a Oculus Rift VR headsety. Lacné to ale nebude. Za samotný počítač zaplatia majitelia takmer 2 500 dolárov, za ďalších 600 dolárov dostanú špeciálny ruksak. Novinka má byť dostupná budúci mesiac.

Zdroj | HP
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.