HP chystá PC v ruksaku zabezpečujúce VR zážitok kdekoľvek

ZDROJ | HP

HP ešte prednedávnom predstavila herné modely s Ultra HD displejom a podporou VR (virtuálna realita) technológie spadajúcej do hernej divízie Omen. Nejedná sa iba o notebooky a desktopy, ale aj o zaujímavý PC v ruksaku zameraný práve na VR.

Model zatiaľ nedostal nálepku s menom, podľa čoho môžeme predpokladať, že je stále v aktívnej fáze vývoja.

Vieme však, čo bude tvoriť gro výkonu. Špecifikácie sa veľmi nelíšia od iných herných zariadení línie Omen. Na výber bude na výber buď verzia s Intel Core i5 alebo i7 procesorom s možnosťou použitia vysokokapacitnej 32 GB pamäťe RAM. Zabudovaná grafická karta zatiaľ nie je známa, no svojimi parametrami bude určite patriť medzi tie najlepšie.

Pozrite siOMEN – nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR

PC v ruksaku-11
ZDROJ | HP

Na prvý dojem sa môže zdať, že takýto PC v ruksaku bude vážiť niečo cez 10 kg, ale jeho skutočná váha neprekročí 4,5 kg. Používateľ dostane ešte aj bezdrôtový displej, klávesnicu a myš, vďaka čomu získa možnosť používania “ruksaku” formou klasického počítača.

Keďže sa jedná o prenosný počítač, je nutné, aby bol model vybavený dostatočne kapacitnou batériou. Konkrétne táto novinka disponuje dvoma batériami, ktoré oddelene zásobujú energiou procesor a grafickú kartu.

Pozrite siBudeme snívať aj cez deň vďaka VR od Google

HP neposkytlo presné informácie o ich kapacite, no vieme, že výdrž na jedno nabitie sa pohybuje okolo jednej hodiny. Výhodou je výmena batérií za druhé, zatiaľ čo tie menšie zabránia vypnutiu zariadenia.

Je nutné dodať, že HP nie je jedinou firmou, ktorá sa zaoberá týmto nápadom. Pred niekoľkými dňami svoj PC v ruksaku predstavila spoločnosť MSI a už približne pred mesiacom ZOTAC. Aj pri týchto modeloch výrobca neposkytol ani len približnú cenu finálneho produktu.

ZdrojHP

Komentáre k článku