Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OMEN - nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR

OMEN - nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR
Zdroj | HP
Števo Porubský
OMEN - nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Spoločnosť HP predstavila nové hráčske delá nielen pre hráčov. HP Inc. ich nazvalo veľmi jednoducho – OMEN. Nové sú nielen notebooky, ale aj stolný počítač, ktorý sa môže pýšiť najnovšou grafikou od NVIDIE.

Zdroj | HP

Notebooky OMEN budú dostupné v dvoch veľkostiach – 15,6 a 17,3. Čísla vlastne udávajú aj veľkosť ich uhlopriečok. Plastové telá sa síce líšia veľkosťou, ale dizajnovo sú rovnaké. Rovnaká bude aj červeno podsvietená klávesnica či reproduktory s logom Bang & Olufsen a technológiou HP Audio Boost.

IPS displeje môžu mať Full HD, ale aj Ultra HD rozlíšenie. V tele sa ukrýva Intel Core i7 generácie Skylake (4x 2,6 GHz), do 16 GB DDR4 RAM, 128 – 512 GB SSD či do 2 TB HDD. O grafiku sa stará NVIDIA GTX 965M.

Konektory sú zastúpené 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, HDMI, Ethernet či čítačka SD kariet. Prečo ale HP nevyužilo USB-C je otázne. Pozitívne však je, že OMEN notebooky budú podporovať aj nové VR okuliare HTC Vive.

Nad displejom je v základe širokouhlá webkamera Vision HD, no priplatiť si bude možné aj Intel RealSense Cameru. HP tvrdí, že pri vybraných modeloch bude výdrž batérie dosahovať až 10 hodín. Na nabíjanie bude používať HP Fast Charge.

Zdroj | HP

Stolný počítač OMEN je o čosi výkonnejší. Pracuje na Intel Core i7-6700K (4x 4,0 GHz), ktorý je možné vybaviť aj chladením vodou a je odomknutý na pretaktovanie. Procesoru sekunduje do 32 GB pamäť RAM, 512 GB SSD či až 3 TB HDD.

Zdroj | HP

O čo najlepšiu grafiku sa môže (podľa konkrétnej konfigurácie) starať najnovšia NVIDIA GTX 1080 Founder Edition. Na výber však bude aj AMD Radeon R9 390X. Dizjanovou zaujímavosťou je LED podsvietenie kovovej šasi.

Zdroj | HP

Novinky sa dostanú aj na náš trh. OMEN s 15,6″ displejom bude na trhu už teraz s cenou od 1 299 €, väčší model sa dostane do predaja na konci leta. Stolný OMEN bude v predaji od leta od 1 839 €.

HP pritom počas leta predstaví platformu OMEN X pre hráčov, ktorí chcú ešte agresívnejší výkon s možnosťami prispôsobenými pre skutočných herných nadšencov.

Zdroj | HP

 

Zdroj