Reklama

Olympus foťáky sa menia na OM SYSTEM, firma robí na novom top-end fotoaparáte

Zdroj | OM Digital Solutions
Števo Porubský
Zdroj | OM Digital Solutions
Zdroj | OM Digital Solutions

Olympus fotoaparáty už nebudú! Nemajte obavu, všetko ostatne ako doteraz, jediným rozdielom je to, že na fotoaparátoch postupne zmiznú logá Olympus. Spoločnosť Japan Industrial Partners pod značkou OM Digital Solutions ich totiž môže používať iba obmedzený čas a preto prišiel aj čas na ohlásenie zásadného kroku – fotoaparáty Olympus sa premenujú na OM SYSTEM.

Pozrite si

Olympus predáva divíziu fotoaparátov firme, ktorá vyrába notebooky VAIO

https://youtu.be/AnS9tthnOKY

S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak stane s novým modelom, ktorý spoločnosť OM Digital Solutions vyvíja. Práve tento model bol dnes aj ohlásený, hoci o ňom nevieme prakticky nič. Iba toľko, že Japan Industrial Partners pracuje na vývoji nového CSC fotoaparátu pre profesionálov. Olympus, resp. OM SYSTEM tak po rokoch predstaví opäť poriadny stroj pre najnáročnejších. Skromne predpokladám, že práve nová firma zmení formát Micro 4/3 na full-frame, čo vo svete CSC už nie je žiadnym tabu.

Zdroj | OM Digital Solutions

Nová značka OM SYSTEM

Fotoaparáty a prakticky všetko príslušenstvo, vrátane objektívov, bleskov či mikrofónov, ale aj ďalekohľadov a dokonca i záznamníkom sa premenuje na OM SYSTEM. Všetky nové produkty budú už niesť názov OM SYSTEM. Inak sa ale nezmení nič, čo potvrdzujú aj predstavitelia ešte stále Olympusu.

Zaujímavosťou je, že značka OM SYSTEM nie je nová, má už takmer 50 rokov. V roku 1972 ju navrhol dizajnér Yoshihisa Maitani pre revolučnú zrkadlovku OM-1, pričom jej súčasťou boli objektívy OM SYSTEM. Tento názov a logo si prepožičala aj spoločnosť Japan Industrial Partners.

Súčasné, ale aj nedávno predstavené novinky budú mať naďalej logo Olympus. Časom sa tak môže z týchto modelov stať zberateľský kus. Japan Industrial Partners nedávno predstavili model PEN E-P7, rok predtým to bol model OM-D E-M10 Mark IV.

Mimochodom, značka a logo Olympus naďalej patria spoločnosti Olympus Corporation, ktorá je dnes už iba medicínskou firmou.

Zdroj | OM Digital Solutions
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.