Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OLED TV Hisense A9G spĺňa kinoštandard IMAX Enhanced

OLED TV Hisense A9G spĺňa kinoštandard IMAX Enhanced
Zdroj | Hisense
Richard Pliešovský
OLED TV Hisense A9G spĺňa kinoštandard IMAX Enhanced
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

O tom, že nielen smartfóny, ale aj televízory sa začínajú na seba podobať ako vajce vajcu svedčí najnovšia rada 4K OLED TV od Hisense. Má totiž podobné parametre, vzhľad ale dokonca aj označenie ako Sony (Sony Bravia XR Master Series A90J).

Nová séria ponúka moderné OLED panely, ktorých obraz dotvárajú pokročilé technológie – umelá inteligencia, HDR10+ a Dolby Vision IQ. O nadštandardný zvuk sa stará Dolby Atmos, ktorý produkuje integrovaný soundbar 2.1.2 s výkonom 120 W.

Zdroj | Hisense

Hisense A9 podporuje systémy Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, HDR10+ a spĺňa kinoštandard IMAX Enhanced.

4K OLED displej má rozšírený jas až do 1 000 nitov. Disponuje viac ako 8 miliónmi samosvietivých viacvrstvových organických pixelov, ktoré sú zárukou realistických farieb na úplne čiernom pozadí s vysokým kontrastom v Ultra HD kvalite.

Pozrite si

Hisense prichádza s novými 4K OLED a Mini LED LCD TV

Obrazovky použité v sérii A9 využívajú pokročilý algoritmus, ktorý bráni vypáleniu obrazových bodov. Nemenej dôležitá je použitá antireflekčná vrstva. Tá dokáže pohltiť až 98,5 % okolitého svetla a tak eliminovať rušivé odlesky zo slnka či večerného osvetlenia až o 66,7 %.

Zdroj | Hisense

Technológia umelej inteligencie Hisense AI Picture Optimization dokáže vyhodnotiť snímku, priradiť ju k niektorému z mnohých známych scenárov a v reálnom čase optimalizovať nastavenie obrazu, ale aj vykreslenie tých najmenších detailov v tmavých častiach obrazu. Využíva sa pri tom integrovaný akcelerátor, ktorý nezaberá miesto a nespomaľuje chod centrálnej riadiacej jednotky.

Zdroj | Hisense
Pozrite si

OLED novinky od Sony majú tiež nový AI procesor a HDMI 2.1

Hisense A9 majú Bluetooth a dvojpásmovú Wi-Fi. Okrem bežných vstupov a portov tu nechýba rozhranie HDMI 2.1, ktoré ocenia napríklad hráči. Ponúka totiž režim automatickej nízkej latencie (ALLM) na plynulé sledovanie interakcií a funkciu nepretržitého VRR rozhrania, ktorá minimalizuje oneskorenie vstupu, chvenie obrazovky a trhanie. Funkcia eARC rozhrania HDMI 2.1 tiež zaručuje, že akýkoľvek zvuk budete počuť o niečo skôr, a tak jednoduchšie odhalíte akciu protivníka a tak si pripíšete víťazstvo. Ďalšou vychytávkou je funkcia automatického prepnutia do herného módu, stačí keď pripojíte herné zariadenie.

Zdroj | Hisense

Pre používateľov je pripravené smart centrum domácej zábavy. To využíva vlastnú platformu VIDAA U 5.0 SMART OS, ktorá je jednoduchá, intuitívne sa ovláda a ponúka podporu pre najznámejšie streamovacie služby (YouTube, Netflix, Amazon Prime). Na ovládači nájdete aj tlačidlo na rýchly prístup k Facebook Watch. Umožňuje využívať veľké množstvo predinštalovaných aplikácií vrátane českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam atď.) alebo i appku Uefa.tv pre futbalových nadšencov, ktorá je dostupná len na TV od Hisense. Fanúšikov filmu poteší FilmMaker Mode na prehrávanie filmov tak, ako ich zamýšľal režisér.

Zdroj | Hisense

Nechýbajú ani inteligentné funkcie alebo filmový či herný režim, poteší aj atraktívny dizajn. V predaji budú od septembra v najžiadanejších veľkostiach obrazovky, čo znamená 55 a 65 palcov. Za menší model (55A9G) zaplatíte 1 490 eur, za väčší (65A9G) to bude 1 990 eur.

Zdroj | Hisense