Reklama

OLED televízor od LG s 55 palcami môžete mať už za menej ako 950 €!

Števo Porubský

Chceli by ste konečne vymeniť klasický LED televízor za OLED? Teraz je azda tá najlepšia doba, pretože si viete dopriať stále pomerne veľký 55″ (139 cm) OLED televízor za menej ako 990 €!

Áno, prémiový LCD televízor od toho istého výrobcu kúpite za menej ako polovicu, no najnižšia trieda LCD displejov nikdy neponúkne to, čo OLED panely.

A to iba začiatkom roka sme sa vytešovali z výbornej ceny 42″ OLED televízora od LG za menej ako 900 € a dnes už môžete mať o 13″ väčší model s takmer rovnakou cenou. Síce ide o inú, nižšiu sériu, ale zato stále s výbornými parametrami. Séria B je totiž aktuálne tá najnižšia v portfóliu juhokórejskej značky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | LG

LG OLED55B33 z minulého roku má displej s uhlopriečkou presne 54,6″, teda 138,8 cm. Ten má rozlíšenie 4K UHD, a teda 3 840 x 2 160 px. Má 10-bitovú hĺbku, 30-bitové farby a odozvu len 1 milisekundu. Zároveň dosahuje frekvenciu 40-100 Hz, pri hrách je ale možné využiť VRR. Hráči ale ocenia určite aj podporu ALLM či NVIDIA G-Sync a AMD FreeSync, ale aj NVIDIA GeForce NOW. Ak by ste mali záujem o inú, väčšiu, uhlopriečku z rovnakej série, LG má v ponuke aj 65″ a 77″ verziu.

Mimochodom, neprehliadnite náš obrovský súboj štyroch 55″ OLED televízorov, kde sa o OLEDoch dozviete obrovské množstvo informácií…

Samozrejmosťou LG OLED55B33 je podpora HDR štandardov, ako HDR10+ či Dolby Vision, no LG OLED55B33 nechýba ani Filmmaker Mode, podpora Google Home či ovládanie hlasom. V balení je tiež diaľkové ovládanie s virtuálnou myšou, Magic Remote.

Zdroj | LG

O chod sa stará najnovší 4-jadrový a7 Gen 6 procesor s podporou AI a AI Super Upscaling 4K či Dynamic Tone Mapping. Práve vďaka nemu je televízor schopný nielen upscalingu do 4K UHD, ale aj vylepšovania obrazu pomocou AI Picture Pro, AI Super Resolution, AI Brightness Control, AI Noise Reduction apod.

Operačný systém webOS 23 má všetky známe streamovacie appky, má ale aj viaceré hry a množstvo rôznych iných aplikácií. Potešiť má aj funkcia Multi View na sledovanie napríklad dvoch športových prenosov na jednom displeji.

Pozrite si

Najlacnejší LG OLED TV je teraz až o 600 € lacnejší!

Zvuk z 20 W stereo systému ale odporúčame nahradiť aspoň sebelepším soundbarom. Samozrejmosťou je však množstvo vylepšení aj zvuku ako AI Sound Pro, Dynamic Sound Boost, Virtual 5.1.2 Surround Sound, AI Acoustic Tuning, Clear Voice Pro atď. LG OLED55B33 podporuje aj Dolby Atmos, Dolby Digital či DTS, poteší aj možnosť rozšírenia systému pomocou Bluetooth reproduktorov. 

K dispozícii je nielen Bluetooth 5.0, ale aj Wi-Fi 5, 2 USB porty, 2 HDMI 2.1 a 2 HDMI 2.0 porty či Ethernet port. Spotreba pomerne malého televízora je 84 kWh, resp. 131 kWh v HDR. 

LG OLED55B33 stál pred rokom, kedy ho výrobca uviedol na trh, takmer 1 850 €. Dnes je o takmer polovicu lacnejší, čo je viac ako výborná správa. Môžete si ho kúpiť za menej ako 950 €.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Ak by ste mali záujem o inú uhlopriečku z rovnakej série, LG má v ponuke aj 65″ a 77″ verziu.

Pozrite si

4 OLED TV LG, Philips, Samsung a Sony do 2 000 €! Ktorý je najlepší? [megasúboj]

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.