Reklama

Ohrozený Tile oznamuje prehĺbenie spolupráce s Google Assistant

Tile Slim
Zdroj | Tile
Stanislav Vinc
Tile Slim
Zdroj | Tile
Zdroj | Tile

Už len jeden deň nás delí od tlačovej konferencie spoločnosti Apple, na ktorej by sme podľa únikov mali okrem iného vidieť aj priamu konkurenciu príveskov Tile. Spoločnosť sa tak snaží na poslednú chvíľu zaujať zákazníkov i médiá.

Americká spoločnosť Tile v decembri oslávi svoje 6. výročie od založenia, pričom za celých šesť rokov vytvorila len rôzne varianty toho istého produktu – Bluetooth prívesku, ktorý má slúžiť na jednoduchú lokalizáciu stratených a zapotrošených vecí. Úzke portfólio sa jej napokon môže stať osudným.

Predstaví Apple úplne nové lokalizačné zariadenie? To je otázka, ktorú sme si po nedávnom úniku informácií položili aj my a odpoveď na ňu zistíme už zajtra po 19.00. Ak bude odpoveď na túto otázku kladná (čomu napovedá čoraz viac presiaknutých informácií), spoločnosť Tile bude mať vážny problém.

Zdroj | macrumors.com

Ako sme už spomenuli vyššie, jej portfólio pozostáva v podstate iba z príveskov a niekoľkých produktov (napr. slúchadiel Bose SoundSport), ktoré majú technológiu Tile integrovanú priamo v sebe. Ak Apple predstaví vlastnú verziu takýchto lokalizačných príveskov, technologicky nimi Tile preskočí.

Pozrite si

AKO nájsť stratený iPhone, iPad alebo Mac, ak nie je pripojený k internetu?

Apple totiž môže pre lokalizáciu predmetov využiť všetky svoje zariadenia vo svete. Prívesky sa nemusia mať zabudovaný mobilný modem. Pre ich lokalizáciu stačí, ak sa v ich okolí objaví akýkoľvek iPhone s iOS 13, iPad s iPadOS 13 alebo Mac s operačným systémom macOS Catalina. Tile funguje na podobnom princípe, no jeho komunitná sieť je podstatne menšia a deravejšia, ako tá, ktorú môže Apple vytvoriť ihneď po vydaní nových aktualizácií operačných systémov.

Zdroj | Apple

Ako sa teda Tile zatiaľ proti tejto hrozbe bráni? Zákazníkov chce zaujať prehĺbenou spoluprácou s hlasovou službou Google Assistant. Majitelia príveskov, ktorí zároveň vlastnia akékoľvek zariadenie s touto hlasovou službou, si budú môcť nechať “prezvoniť” svoj prívesok pomocou hlasového pokynu.

Zdroj | Google

Má to však jeden malý háčik, táto funkcia do Tile pribudne až neskôr v tomto roku. Spoločnosť ju tak predstavila v poriadnom predstihu skôr, ako jej vezme vietor z plachiet údajný prívesok od Apple.

Pozrite si

Apple Music prichádza ako aplikácia do webových prehliadačov

Spoločnosť okrem toho rozposlala viacerým novinárom spomínané slúchadlá Bose SoundSport s lístkom s takýmto textom: “Či už si na ceste do Cupertina, alebo na poslednom dobrodružstve tohto leta, nezabudni si so sebou vziať slúchadlá so zabudovanou lokalizačnou silou Tile…”. Práve v meste Cupertino sídli spoločnosť Apple a v jej centrále sa bude konať aj utorková konferencia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.