Reklama

Očakávaná služba Disney+ príde aj na Slovensko, môže zničiť konkurenciu

Zdroj | The Walt Disney Company
Števo Porubský
Zdroj | The Walt Disney Company
Zdroj | The Walt Disney Company

Vo svete dnes už extrémne populárna služba Disney+ s desiatkami miliónov používateľov bude aj na Slovensku! Potvrdila to samotná spoločnosť, ktorá už spustila aj vlastný YouTube kanál. Aj vďaka tomu poznáme i mesačný poplatok, ktorý je mimochodom rovnaký, ako v celej Európe, kde sa platá eurom.

Zdroj | The Walt Disney Company

Disney+ poznáme už viac ako rok, spustenia sa služba dočkala ale až pred necelým rokom a dostupná bola iba na vybraných trhoch. Napriek názvu, ktorý u nás evokuje rozprávkovú platformu, streamovacia služba ponúka obrovské množstvo obsahu od všetkých svojich štúdií. Disney+ totiž patrí pod The Walt Disney Company, najväčšieho tvorcu obsahu v Hollywoode.

Už v pôvodnom článku sme písali: „Aj vďaka tomu sa v Disney+ objavia tituly od štúdií Disney, Pixar, ale aj Marvel či Lucasfilm (Star Wars). Chýbať nemajú ani populárne programy National Geographic či svetoznámy seriál The Simpsons so všetkými svojimi 30 sériami! Samotné Disney oznámilo, že v prvom roku uvedie 25 unikátnych seriálov a 10 originálnych filmov dostupných len v Disney+.“

Prakticky totožný obsah môžeme očakávať aj Slovensku, rozdiely budú snáď iba minimálne. Aktuálne by malo byť na Disney+ viac ako 800 titulov. Na rozdiel od Netflixu Disney+ nerozdeľuje predplatné podľa kvality obsahu, ale Full HD či 4K Ultra HD má rovno v základnom predplatnom. Koľko z obsahu je v najvyššom možnom rozlíšení ale zatiaľ nie je známe.

Nechýba možnosť zdieľania predplatného pre členov rodiny, dokonca až 7, no naraz je možné streamovať iba zo 4 profilov. Plusom pre mnohých bude určite aj možnosť sťahovania obsahu do off-line režimu, či je ale download dostupný pre všetky tituly nevieme.

Aplikácia Disney+ je dostupná pre všetky väčšie i menšie operačné systémy, vrátane tých v televízoroch.

Zdroj | The Walt Disney Company

Kedy bude Disney+ u nás?

Už pri spustení sa hovorilo, že na Slovensku sa dočkáme služby v roku 2021. Všetko tomu nasvedčovalo, no len dodnes. Spoločnosť totiž spustila svoj oficiálny YouTube kanál lokalizovaný v slovenskom jazyku, čo znamená, že služba je už na spadnutie aj na našom trhu. A nebolo by lepšie obdobie ako prísť na trh v ešte predvianočnom období, kedy sú ľudia ochotní „pustiť“ nejaké to euro aj na ďalšiu službu s mesačným poplatkom. Dátum spustenia ale stále nie je oficiálne potvrdený, vo videu sa hovorí iba „čoskoro“.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBaTGur7ucQ

Najväčšia potenciálna základňa pre Disney+ je totiž v už existujúcich zákazníkoch Netflixu, HBO či Amazon Prime Video. Inou cieľovkou sú ale aj ľudia, ktorí nerozumejú po anglicky, aby mohli sledovať všetok obsah. Preto bude s najväčšou pravdepodobnosťou buď všetok, alebo aspoň veľká časť obsahu Disney+ lokalizovaná do slovenčiny, resp. češtiny minimálne formou tituliek.

Zdroj | The Walt Disney Company

Cena?

Disney+ bude na Slovensku dostupná za cenu 6,99 € mesačne, alebo 69,99 € ročne, čo vychádza na 5,83 € na mesiac.

Oproti Netflixu je to podstatne nižšia cena, keďže Disney+ nerieši žiadne ďalšie balíky ako Netflix pre Full HD, resp. 4K Ultra HD. Netflix si za základný balík bez HD vysielania účtuje 7,99 € mesačne, za top balík s 4K Ultra HD obsahom u nás zaplatíte 11,99 € mesačne, takmer dvojnásobok oproti Disney+. HBO Go ponúka výbornú cenu, 5,99 € mesačne, no obsahovo patrí k slabším, hoci ponúka najviac lokalizovaného obsahu. Amazon Prime Video je zaujímavejšie hlavne pre US predplatiteľov, u nás stoí 5,99 € mesačne. Apple TV+ s podstatne menším obsahom stojí 4,99 € mesačne, resp. 49,99 € ročne.

Pozrite si

Amazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

Zdroj | The Walt Disney Company
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.