Reklama

Obojsmerná satelitná komunikácia? Bullitt a Motorola ju nasadia v modeli Defy

Zdroj | Bullitt
Michal Sobek
Zdroj | Bullitt
Zdroj | Bullitt

Bullitt Group, inovatívny britský výrobca smartfónov, predstavil na veľtrhu CES 2023 v Las Vegas svoju obojsmernú službu na odosielanie satelitných správ. Bullitt Satellite Connect bude dostupná v prvom štvrťroku 2023.

Motorola a Bullitt majú strategické partnerstvo a potvrdili, že ďalšie zariadenie v rade Defy bude prvým smartfónom, ktorý bude podporovať satelitnú službu Bullitt. Spoločnosť vyvinula vlastný softvér a komponenty služieb na poskytovanie satelitných textových správ prostredníctvom jednoducho použiteľnej aplikácie Bullitt Satellite Messenger.

Službu trvalo vyvinúť dva roky v spolupráci s najpokročilejšími technologickými partnermi v oblasti komunikácie NTN, vrátane popredného svetového dodávateľa čipsetov MediaTek, popredného špecialistu na reakcie na  kritické udalosti FocusPoint International a spoločnosti Skylo, experta na konektivitu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve Skylo vybudovalo a prevádzkuje sieť na poskytovanie vždy zapnutej satelitnej služby Bullitt a spravuje pripojenia k zariadeniam cez existujúce licencované satelitné konštelácie GEO, ako je Inmarsat a ďalšie.

Podľa štatistík Američania každý deň pošlú 6 miliárd SMS správ, ale vzhľadom na obrovský rozsah krajiny žiadny operátor nepokrýva viac ako 70 % územia USA a približne 60 miliónov Američanov stráca pokrytie až 25 % každého dňa.

Služba kombinuje hardvér smartfónu Bullitt a unikátnu aplikáciu Bullitt Satellite Messenger, na odosielanie správ na akýkoľvek smartfón, odkiaľkoľvek, odkiaľ bude jasný výhľad na oblohu. Služba sa najprv pokúsi pripojiť cez Wi-Fi alebo dáta ako zvyčajne, a ak ani jedno nie je dostupné, pripojí sa cez satelit. Ktokoľvek môže prijať správu ako jednoduchú SMS na svoj existujúci smartfón a môže odpovedať stiahnutím príslušnej aplikácie pre Android alebo iOS.

Zdroj | Bullitt

Cena správy bude odpočítaná z tarify používateľa satelitných správ bez toho, aby príjemca musel platiť. Satelitná služba SOS je poskytovaná zadarmo počas prvých 12 mesiacov a plány predplatného sa začínajú už od 4,99 dolárov mesačne, pričom k dispozícii sú aj vyššie plány.

Satelitná konektivita mieri do vlajkových smartfónov s operačným systémom Android najmä vďaka Qualcommu. Dostanú ich modely s procesorom Snapdragon 8 Gen 2, a to už v druhej polovici tohto roka. Qualcomm uvádza, že Snapdragon Satellite nebude dostupný iba v smartfónoch, ale aj aj ďalších zariadeniach. 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.