Reklama

Vyskúšali sme najlepšie dostupné slúchadlá pre milovníkov hudby, V-Moda M-100

Michal Spiegel
90 %
Napriek tomu, že žijeme vo svete bezdrôtového počúvania, káblové slúchadlá stále majú zmysel a to najmä pre kvalitu zvuku, ktorú bezdrôtové počúvanie nenahradí. Výnimkou nie sú ani slúchadlá V-Moda Crossfade M-100 Master, ktoré ponúkajú výborný zvuk a kvalitu za rozumnú cenu.

Výhody

  • Kvalitné materiály
  • Perfektný zvuk
  • Bohaté príslušenstvo

Nevýhody

  • Náušníky nemusia sadnúť každému
  • Káble fungujú iba jednosmerne

O značke štýlových audio produktov V-Moda píšeme už pár rokov. Táto kalifornská firma sa od širokej konkurencie odlišuje dizajnovými kúskami a originálnym spracovaním. Výnimkou nie sú ani nádherné mostové slúchadlá V-Moda Crossfade M-100 Master, ktoré sme mali možnosť otestovať.

Po dizajnovej stránke vás privítajú čierne štýlové slúchadlá, ktoré majú 6-hranné náušníky. Na prvý pohľad vás zaujme kompaktnosť slúchadiel a tiež pevnosť použitých materiálov. Tieto slúchadlá len tak nezničíte. Použité materiály tvorí najmä kov a koža, ktorá je potiahnutá na moste slúchadiel a tiež tvorí náušníky. Pod náušníkmi, ktoré sú, ako výrobca opisuje, z vegánskej kože, sa nachádza pamäťová pena, ktorá je príjemná na uši.

Slúchadlá majú špeciálne navrhnuté telo, ktoré umožňuje rýchle a jednoduché zloženie v priebehu jednej sekundy pomocou tzv. zakliknutia. Slúchadlá tak nadobudnú malý a kompaktný rozmer.

Pozrite si

SÚBOJ | LAMAX Tips1 vs V-Moda BassFit Wireless – cena nie vždy rozhoduje

Čo sa týka spomínaného dizajnu, pri V-Moda Crossfade M-100 Master oceníte, že si ich môžete plne prispôsobiť podľa svojho vkusu. Na oficiálnej stránke si tak okrem farby slúchadiel, môžete zvoliť materiál. K dispozícii je napríklad pokrytie 14-karátovým zlatom či platinou, kde cena presahuje tisíce eur. Následne si môžete na slúchadlá nechať napísať svoje iniciály či celé meno. V neposlednom rade je možnosť si navrhnúť kompletne vlastný dizajn slúchadiel.

Po rozbalení vás okrem samotných slúchadiel poteší pevná krabička na prenášanie. Slúchadlá tak budú chránené aj keď budú zahádzané v kufri, prípadne pripnuté skobou o ruksak. Okrem krabičky v balení nájdeme dva káble – oba s koncovkami 3,5 mm. Jeden koniec sa pripája do slúchadiel a druhý do smartfónu či iného zdroja hudby. Druhý kábel má využitie ako predĺženie prvého kábla.

Nevýhodou je, že kábel nefunguje obojsmerne. Pre správne fungovanie musíte mať v slúchadlách zapojenú iba rovnú časť a zahnutú musíte mať v zdroji hudby, inak nebudete počuť zvuk z oboch slúchadiel. Kým si na toto zvyknete, párkrát sa vám stane, že budete mať pocit, že sa slúchadlá pokazili.

Pozrite si

V-Moda BassFit Wireless – takmer dokonalé slúchadlá na športovanie

Iba na jednom z dvoch káblov nájdeme ovládaciu konzolu na zastavenie/spustenie skladby. Ovládacia konzola žiaľ nedisponuje možnosťou ovládania hlasitosti. Kvalita káblov zodpovedá celému produktu. Bol som nadšený, keď som uvidel, že miesto klasického gumeného kábla dostanete kábel, ktorý je potiahnutý látkou. Nestane sa vám tak, že ho budete mať zamotaný.

Plusom predlžovacieho kábla je, že ho môžete využiť na počúvanie hudby z viacerých zdrojov, čo ocenia najmä tí, ktorí sa venujú mixovaniu zvuku. Keďže slúchadlá majú dva 3,5 mm porty, jeden kábel môžete mať zapojený v smartfóne a druhý v počítači. Túto možnosť som napríklad využil, keď som chcel pozerať YouTube video a popritom mať ako podmaz hudbu.

Dva 3,5 mm porty sa tiež dajú využiť na pripojenie ďalších slúchadiel. Túto možnosť napríklad využijete vtedy, keď pozeráte vo dvojici film z jedného zdroja. Aby sme slúchadlá mohli vyskúšať naplno, využili sme aj špeciálny zosilňovač pre iPhony – SpeakEasy DAC/AMP lightning cable od spoločnosti V-Moda.

Pozrite si

V-Moda Crossfade 2 Wireless – vylepšená verzia kvalitných slúchadiel

V-Moda ponúka na svojej stránke viacero druhov káblov, ktoré sú podporované pre tieto slúchadlá. Príkladom je aj kábel na pripojenie k 6,3″ portom, aké nájdeme na zosilňovačoch.

Pri testovaní slúchadiel je pre mňa najdôležitejšie, okrem zvuku, aj pohodlie pri dlhodobom používaní. Musím povedať, že slúchadlá sú výborné aj pri niekoľkohodinovom počúvaní a osobne som nepociťoval žiadny tlak ani bolesť hlavy. Jediným nedostatkom môže byť, že vás trochu môžu bolieť uši, no výrobca predáva pre tento prípad aj XXL náušníky.

Po zvukovej stránke sú slúchadlá perfektné. Či už počúvate vážnu hudbu, klasický rock alebo techno, zvuk je čistý a basy sú na výbornej úrovni. Kvalitu zvuku dopĺňa tiež kodek Sony Hi-Res Audio a certifikát od Japan Audio Society. Zvukový rozsah je 5 – 40 000 Hz a impedancia je 32 Ω.

Čo sa týka spomínaného zosilňovaču pre iPhone, zvuk je o poznanie hlasitejší a basy sú tiež na lepšej úrovni. Osobne som však nikdy nepočúval hudbu na maximálnej hlasitosti, keďže už pri polovičnej hrali dostatočne nahlas. Preto je zosilňovač pre iPhone na zváženie, keďže stojí 100 eur.

Pozrite si

Vampírske slúchadlá od V-Moda

Negatíva sa pri týchto slúchadlách hľadajú ťažko a pri prvotnom používaní som sa so žiadnymi nestretol. Za cenu 249 € dostanete výborný audio produkt, ktorý má prvotriedne materiály a vynikajúci zvuk. Navyše okrem slúchadiel dostanete bohaté príslušenstvo v podobe perfektnej prenosnej krabičky a niekoľkých káblov s rôznymi druhmi využitia. Toto pri konkurencii rozhodne nie je bežné.

Niekomu môže pri slúchadlách prekážať nemožnosť otáčať náušníky ako pri niektorých zvukárskych slúchadlách. Osobne mi tento problém neprekážal, pretože väčšinou počúvam s obomi náušníkmi nasadenými na ušiach.

Napriek tomu, že slúchadlá V-Moda Crossfade M-100 Master sú dizajnovo aj funkčne primárne určené DJ-om, ocenia ich aj bežní používatelia. Nemajú síce elegantný dizajn, no o to lepšia je kvalita spracovania a zvuku. Slúchadlá zároveň potešia aj veľmi dobrou cenou, ktorá nie je v tomto prípade prehnaná.

Aj pre tieto výsledky uďelujeme slúchadlám ocenenie tip redakcie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.