Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

O2 rozdáva k narodeninám VOYO, 15 GB dát a za bagateľ O2 Pods

O2 rozdáva k narodeninám VOYO, 15 GB dát a za bagateľ O2 Pods
Zdroj | O2
Richard Pliešovský
O2 rozdáva k narodeninám VOYO, 15 GB dát a za bagateľ O2 Pods
Zdroj | O2
Zdroj | O2

Verili by ste tomu, že O2 má zajtra 15 rokov? Pri tejto príležitosti usporiadal náš modrý operátor tlačovú konferenciu, kde zhrnul svoje pôsobenie počas uplynulej doby. Dočkali sme sa aj milých darčekov, ktoré operátor rozdáva všetkým, nie len svojim zákazníkov.

Pred 15. rokmi boli technológie niekde úplne inde ako dnes. Vo svete ešte dominovala Nokia a tlačidlové mobily, no práve tento rok dostal svet dar od Stevea Jobsa – prvý iPhone. Tiež sme sa dočkali predstavenia nového operačného systému Android. Je príznačné, že práve v tomto prelomovom roku vzniklo O2.

O2 prišlo na svet vtedy, keď minúta hovoru stála takmer 15 korún (0,5 eur) a človek si dvakrát rozmyslel, ako dlho bude telefonovať, či koľko SMS správ pošle za deň. Operátor tieto extrémy zbúral a dnes sa môže pochváliť viac ako 2 miliónmi zákazníkov.

O2 zaviedlo platby podľa spotreby, rovnakú cenu volaní do všetkých sietí, zrušenie viazanosti, ale i zrušenie nezmyselne vysokých pokút pod mottom Férovosť, transparentnosť a jednoduchosť.

Revolúciu v mobilných volaniach spôsobilo „zrušenie hraníc“. Už v roku 2013 ponúkalo O2 slovenské ceny pri volaniach do EÚ, o rok neskôr ste mohli volať, SMS-kovať a dátovať do Česka za rovnaké ceny, ako u nás doma na Slovensku.

Pozrite si

O2 dnes spustilo komerčný testovací režim 5G. Kde a ako sa pripojíte?

V roku 2009 mal operátor 900 tisíc zákazníkov, každým rokom rástol až po spomínané 2 milióny. Už v roku 2010 testoval LTE sieť, v roku 2017 dosiahol najširšie pokrytie 4G LTE a v roku 2020 uskutočnil prvú verejnú testovaciu prevádzku 5G.

„Zrušili sme viazanosť, obmedzenia a nezmyselné poplatky, pokryli sme Slovensko rýchlou a spoľahlivou sieťou. Počas tých pätnástich rokov nám neboli ľahostajné ani problémy slovenskej spoločnosti a snažili sme sa upevňovať hodnoty slobody a férovosti nielen v mobilných službách, ale aj v krajine ako takej,“ zhrnul pôsobenie O2 jeho generálny riaditeľ Igor Tóth.

Aké darčeky rozdáva O2?

V prvom rade je to obľúbená služba VOYO. Tú môže mať každý od 10. februára, t. j. nielen zákazník O2, na 3 mesiace zadarmo. Ak ste zákazník O2, nájdete voucher v aplikácii Moje O2 (Android, iOS) v sekcii Extra výhody. Ak služby O2 nevyužívate, voucher nájdete na narodeninovej stránke O2. Pokiaľ chcete VOYO čo najskôr, môžete ho získať v predajni operátora už teraz.

Zdroj | Philips

Ďalšou skvelou správou je 15 GB dát. Tie sú, logicky, k dispozícii len pre používateľov služieb od O2 a Radosť. Tento benefit získate od 10. februára v aplikácii Moje O2, resp. skôr, ak navštívite predajňu O2. 15 GB dát získate s ktorýmkoľvek programom na faktúru alebo s dobíjaním kreditu. Extra objem dát je po aktivácii dostupný buď do vyčerpania objemu dát, alebo do uplynutia alikvotného obdobia a celého nasledujúceho zúčtovacieho obdobia pri paušáloch. V prípade predplatenky má benefit platnosť 30 dní.

Zdroj | O2

Veľkým ťahákom budú slúchadlá O2 Pods. Za narodeninovú cenu 15 eur si ich môže kúpiť každý, k dispozícii budú od polovice februára len v O2 predajniach (až do vypredania zásob).

O2 tiež prostredníctvom Férovej Nadácie podporí sumou 100 000 eur projekty, ktoré umožnia ľuďom na Slovensku navzájom lepšie komunikovať a pochopiť sa. O projekty sa môžete hlásiť od 15. februára, maximálna suma na projekt je 10 000 eur. Nadácia bude hľadať projekty smerujúce k vzájomnej komunikácii a porozumeniu, komunikačné kurzy, digitálne vzdelávanie v oblasti mediálnej gramotnosti a formovania kritického myslenia.

Pozrite si

Dôveruj, ale preveruj. O2 spustilo iniciatívu zameranú na boj proti hoaxom

„Veľmi dobre si uvedomujeme aj nežiadúce stránky mobilných technológií, a už niekoľko rokov sa preto snažíme podporovať projekty, ktoré ich pomáhajú riešiť alebo zmierňujú ich negatívne dopady,“ vysvetľuje riaditeľka komunikácie a značky Lucia Petrášová.

Zdroj | O2