O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2023 rozhodlo viac ako 50-tisíc Slovákov!

TECHBOX

51 269 Slovákov rozhodlo o najlepších z najlepších v ankete NAY TECHBOX roka 2023. V poradí už 13-ty ročník ankety opäť ovládol Apple a nechýbajú prekvapenia.

Online anketa NAY TECHBOX roka 2023 trvala takmer dva mesiace, pričom hlasovanie sa ukončilo presne o polnoci 14. januára 2024.

O víťazoch ankety NAY TECHBOX roka 2023 v kategóriách NAY TECHBOX FOTOAPARÁT, TV, SLÚCHADLÁ, SMARTFÓN, SMART HOME, INOVÁCIA, BANKOVÁ APLIKÁCIA A OPERÁTOR rozhodlo až 51 269 hlasujúcich – najmä vy, čitatelia nášho portálu TECHBOX.sk. Aj tento rok platilo pravidlo, že hlasujúci nemuseli odovzdať svoj hlas favoritom vo všetkých kategóriách. Stačilo hlasovať minimálne v jednej z 8 kategórií ankety. Najväčší počet hlasujúcich pripadol v ročníku 2023 na kategóriu NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA, kde bolo spracovaných až 45 318 platných hlasov. Naopak, najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii NAY TECHBOX FOTOAPARÁT (35 027 platných hlasov).

Obsah pokračuje pod reklamou

Víťazom kategórie NAY TECHBOX FOTOAPARÁT a držiteľom ocenenia NAY TECHBOX FOTOAPARÁT roka 2023 sa stáva Canon EOS R8 so ziskom až 30,19 % všetkých hlasov. Canon tak s novým modelom dostupného bezzrkadlového fotoaparátu obhájil 1. miesto z minulého ročníka. Na druhom mieste v kategórii FOTOAPARÁT sa umiestnil model Nikon Z 8 so ziskom 24,90 % hlasov. Na stupienok víťazov sa zaradil aj fotoaparát Sony a7C R, ktorý si získal 18,65 % hlasujúcich.

Kategóriu televízorov naďalej ovláda výrobca Samsung, ktorého nominované modely sú na prvej priečke ankety, už od jej vzniku, teda celých 13 rokov! Titul NAY TECHBOX TV ROKA 2023 teraz získava so sériou Samsung QN900C, a to vďaka 45,10 % všetkých hlasov. Druhé miesto patrí TV Sony A95L Series so ziskom 14,31 % hlasov. Nielen špičková technológia OLED posunula na 3. priečku televízor Philips OLED+908 so ziskom 13,05 % hlasov.

Kategóriu s True Wireless Bluetooth slúchadlami opäť vyhrávajú slúchadlá Apple, a to konkrétne model Apple AirPods Pro 2. Slováci o víťazstve v kategórii NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ roka 2023 rozhodli jednoznačne, slúchadlá totiž získali 39,17 % hlasov. Na 2. priečku Slováci posunuli slúchadlá JBL Live Flex, ktoré získali 17,58 % hlasov v kategórii. Tretiu priečku obsadili nové cenovo dostupné slúchadlá Samsung Galaxy Buds FE, rozhodlo o tom 13,28 % hlasujúcich.

Apple naďalej kraľuje aj smartfónom. Najnovší Apple iPhone 15 Pro Max si získal viac ako polovicu hlasujúcich v kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2023. Až 50,28 % hlasov rozhodlo o víťazstve modelu vo kategórii SMARTFÓN. Skladacie zariadenia sa tešia stále väčšej obľube aj na Slovensku, preto nie je prekvapením, že na 2. mieste sa umiestnila posledná generácia smartfónu Samsung Galaxy Z Fold5, ktorý si získal 22,82 % hlasujúcich v kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN. Výrobcovia si podelili umiestnenia, ako pred rokom, preto na stupienku víťazov vidíme aj najnovší Xiaomi 13T Pro, ktorý oslovil 13,39 % hlasujúcich v kategórii.

Kategória NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA roka 2023 opäť ovládla celú anketu. Aj v aktuálnom ročníku v nej hlasovalo najviac Slovákov, pričom tí suverénne za víťaznú bankovú aplikáciu určili VÚB Mobil Banking. Aplikácia získala až 52,48 % hlasov vo svojej kategórii, a celkovo i najviac hlasov v rámci celej ankety! Na 2. priečke sa umiestnila inovatívna aplikácia Tatra banka, ktorá získala 28,34 % hlasov vo svojej kategórii. Do TOP 3 stále patrí aj banková aplikácia George Slovensko od Slovenskej Sporiteľne, za ktorú hlasovalo 8,13 % Slovákov.

Kategória NAY TECHBOX OPERÁTOR má nového víťaza. Až 34,06 % Slovákov zapojených do ankety hlasovalo za operátora Orange, ktorý tak získava najvyššie ocenenie NAY TECHBOX OPERÁTOR roka 2023. Najtesnejším rozdielom, len 1 131 hlasov medzi prvou a druhou priečkou v kategórii, sa tak minuloročný víťaz Telekom, ocitol na 2. priečke, získal totiž 31,34 % hlasov. TOP 3 operátorov na Slovensku uzatvára operátor O2, ktorý v aktuálnom ročníku získal 19,94 % hlasov v kategórii.

Už tretí rok po sebe hľadáme aj víťaza NAY TECHBOX SMART HOME roka 2023. Slováci chcú mať doma rozhodne čisto, kategóriu totiž znova vyhral najnovší model robotického vysávača s mopom iRobot Roomba Combo j9+ so ziskom až 47,68 % všetkých hlasov. Atraktívne je na Slovensku pravdepodobne aj varenie, na druhej priečke totiž bodovala Xiaomi Smart Teplovzdušná fritéza Pro 4L, ktorej poslalo hlas 19,61 % Slovákov zapojených do tejto kategórie ankety. Ani ochrana domácnosti nie je pre Slovákov vzdialeným pojmom, inteligentný kamerový systém Arlo Pro 5 totiž oslovil 11,55 hlasujúcich, a získava tak 3. miesto v kategórii NAY TECHBOX SMART HOME.

Kategória NAY TECHBOX INOVÁCIA je každoročne ukážkou technologických trendov. Slováci očividne obľubujú skladacie zariadenia, ankete totiž opäť dominoval skladací notebook, tentokrát Lenovo ThinkPad X1 Fold. Odnáša si ocenenie NAY TECHBOX INOVÁCIA ROKA 2023 vďaka zisku 29,45 % hlasov vo svojej kategórii. Druhá priečka patrí športovým hodinkám Garmin fénix 7X Pro Sapphire Solar, hlasovalo za ne v kategórii INOVÁCIA až 24,53 % Slovákov. Trendy sú jasné, aj inovatívna elektrická kolobežka s odpruženou prednou nápravou zaujala, model Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra tak vďaka zisku 15,96 % hlasov získava 3. miesto v kategórii NAY TECHBOX INOVÁCIA.

VÝHERCOVIA HODNOTNÝCH CIEN A PARTNERI

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj zaujímavé vecné výhry, ktoré do ankety NAY TECHBOX roka 2023 venovali partneri. Najnovšiu generáciu špičkových inteligentných hodiniek Apple Watch Series 9 GPS 45 mm od Tatra banky vyhráva Ondrej K. z Popradu. Praktického inteligentného pomocníka pre domácnosť Xiaomi Smart Teplovzdušnú fritézu Pro 4L od Xiaomi vyhráva Alena P. zo Zemianskych Kostolian. Z robotického vysávača s mopom  iRobot Roomba Combo j5 od Certus Mercatus s.r.o., výhradného distribútora a dovozcu značky iRobot v SR, sa poteší Marek Š. zo Žiliny.

Mimoriadne kvalitnú ochranu zariadení, a to 3x ESET Home Security Premium na 1 rok, od úspešnej slovenskej spoločnosti ESET vyhrávajú: Martin K. z Borského Mikuláša, Antonio J. z Prievidze a Richard Á. z Bratislavy. Modrý štýlový smartfón Apple iPhone 14 128GB od ČSOB Banky vyhráva Oliver K. z Bratislavy. Z krásnej ružovej tlačiarne Canon SELPHY CP1500 s fotopapierom od spoločnosti Canon sa poteší Petra B. z Mýtnej. A fialový smartfón Samsung Galaxy A34 5G 128GB, ktorý do ankety venoval náš partner  VÚB banka, vyhráva Hana L. z Trenčína. Gratulujeme.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2023 za ich podporu, a to najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra bankaESETČSOB Banka, CanonXiaomiiRobot, Hisense, a VÚB banka.