Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Samsung Galaxy SmartTag+ využíva na vyhľadávanie vecí rozšírenú realitu

Nový Samsung Galaxy SmartTag+ využíva na vyhľadávanie vecí rozšírenú realitu
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Nový Samsung Galaxy SmartTag+ využíva na vyhľadávanie vecí rozšírenú realitu
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Prívesok Samsung Galaxy SmartTag sa ešte na trhu ešte ani poriadne neohrial a Samsung už aj predstavuje jeho vylepšenú verziu. SmartTag+ je možné vďaka technológii ultra-wideband lokalizovať presnejšie a tak vás k nemu sprievodná appka dokáže naviesť aj pomocou rozšírenej reality. V predaji bude už čoskoro aj na Slovensku.

Samsung ešte v polovici januára predstavil novú sériu smartfónov Galaxy S21 a spolu s ňou aj nové príslušenstvo, prívesok Galaxy SmartTag slúžiaci na jednoduchú lokalizáciu predmetov pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth Low Energy 5.0. Prívesok okrem toho slúži aj na rýchle spúšťanie inteligentných skratiek či reverzné vyhľadanie smartfónu pomocou vstavaného tlačidla.

Nový SmartTag+ obohacuje technológiu Bluetooth Low Energy už aj o technológiu ultra-wideband (UWB), ktorá okrem iného slúži aj na ešte presnejšiu lokalizáciu zariadení v interiéroch. Apple túto technológiu začal využívať už v sérii smartfónov iPhone 11 a podobne ju do smartfónov implementoval už aj Samsung so sériou Galaxy Note20 Ultra a Xiaomi s modelom Mi 10 5G.

Zdroj | Samsung

Vďaka presnejšej lokalizácii sa už pri lokalizácii prívesku nemusíte spoliehať iba na približnú polohu primárne stanovenú na základe intenzity Bluetooth signálu, ale aj na oveľa presnejšie rádiové vlny technológie UWB. Smartfóny Samsung Galaxy tak vďaka tejto technológii dokážu pomerne presne zistiť, kde presne sa nový SmartTag+ nachádza a naviesť vás k nemu pomocou rozšírenej reality.

Zdroj | Samsung

Slúži na to funkcia AR Finder, ktorá vám na displeji zobrazí vzdialenosť od hľadaného predmetu a šípku v smere, v akom máte hľadať. Keď sa k predmetu dostatočne priblížite, prívesok môžete ešte dodatočne hlasno prezvoniť a tak ho poľahky nájsť aj v prípade, že zapadol medzi nábytok alebo do gauča.

Pozrite si

Samsung dokáže smart hodinkami merať krvný tlak aj EKG. Vyskúšali sme si to

Prívesok SmartTag+ samozrejme dokáže ťažiť aj zo samotnej vyhľadávacej siete SmartThings Find, ktorá slúži na lokalizáciu stratených príveskov a zariadení z rodiny Galaxy pomocou všetkých kompatibilných zariadení v okolí.

Zdroj | Samsung

Stratený prívesok či slúchadlá alebo smartfón tak budete môcť vyhľadať aj v prípade, že dané zariadenie nemá prístup k mobilnému internetu alebo GPS. Podobne ako pôvodný SmartTag disponuje tiež hardvérovým tlačidlom, ktorým je možné ovládať samotný smartfón alebo inteligentnú domácnosť.

Prívesok Galaxy SmartTag+ bude na Slovensku dostupný od 30. apríla 2021 v modrej a čiernej farbe za cenu od 39,90 eur.

Zdroj | Samsung