Reklama

Nový Samsung Chromebook Pro a Plus so Stylusom v balení

Samsung Chromebook Pro a Plus
Zdroj | Samsung
Marek Hudák
Samsung Chromebook Pro a Plus
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Kórejský výrobca predstavil na výstave CES 2017 v Las Vegas Samsung Chromebook Pro a Plus so Stylusom v balení a vysokým rozlíšením displeja.

Na tohtoročnej výstave CES 2017 výrobcovia predstavili už zopár Chromebookov. Napríklad konvertibilný ASUS Chromebook Flip C302CA vás zaujme nielen dizajnom a Acer Chromebook 11 N7 svojou nadpriemernou odolnosťou.

Konvertibilné modely Samsung Chromebook Pro a Plus sú takmer na vlas totožné. Jediný rozdiel je v procesore a grafickej karte.

Samsung Chromebook Pro, tak ako aj názov napovedá, disponuje výkonnejším a zároveň lepším procesorom Intel Core M3 6Y30, narozdiel od verzie Plus so 6-jadrovým ARM procesorom.

Pozrite si

Konvertibilný ASUS Chromebook Flip C302CA zaujme nielen dizajnom

Zdroj | Samsung

 

Podobne je to aj s grafickou časťou. Pro model pracuje s Intel HD Graphics 515, no Plus verzia so slabšou nešpecifikovanou integrovanou grafickou kartou.

Za zmienku stojí predovšetkým 12,3-palcový dotykový displej s rozlíšením 2 400 x 1 600 pixelov v pomere strán 3:2 a spomínaný Stylus so šikovným ukladacím miestom v tele zariadenia.

Zdroj | Samsung

Pravdepodobne aj v dôsledku operačného systému Chrome OS majú novinky len 4 GB LPDDR3 pamäť RAM a 32 GB eMMC vnútorné úložisko. Predpokladá sa však práca predovšetkým so službou Google Disk.

Konektivitu s perifériami zabezpečuje dvojica USB-C portov, MicroSD čítačka, Bluetooth vo verzii 4.0 a Wi-Fi 802.11 ac. Budúci majitelia sa určite potešia ročnému premium účtu aj v nami recenzovanie aplikácii AirDroid.

Pozrite si

Odolný Acer Chromebook 11 N7 vhodný najmä do učební

Zdroj | Samsung

O čo najdlhšiu výdrž na jedno nabite (mala by siahať k 8 hodinám) sa stará batéria s kapacitou 39 Wh umiestnená v 1,08 kg tele o rozmeroch 280,8 x 221,6 x 12.9 ~ 13,9 mm.

Zdroj | Samsung

Doposiaľ bola ohlásená iba cena modelu Samsung Chromebook Plus na 449 dolárov (približne 426 eur) a jeho dostupnosť na február tohto roka.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.