Reklama

Herný ASUS Strix GL502 prichádza s Ultra HD displejom

Zdroj | Asus
Marek Hudák
Zdroj | Asus
Zdroj | Asus

Trh s hernými notebookmi sa čoraz viac rozrastá, čomu nasvedčujú predstavenia notebookov Acer Predator s podporou VR alebo Razer Blade. No ani nový model ASUS Strix GL502 z divízie Republic of Gamers (ROG) so svojimi parametrami nezaostáva.

Najnovší prírastok, patriaci do rodiny určenej v prvom rade hráčom ponúka matný 15,6-palcový IPS displej s vysokým rozlíšením 4K Ultra HD, alebo v lacnejšom modeli s klasickým Full HD.

Zdroj | Asus

O čo najlepší vizuálny pôžitok z hry sa stará v najdrahšej konfigurácii grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980M s 8 GB GDDR5 VRAM pamäťou a samozrejme s plnou kompatibilitou DirectX 12.

Nechýba ani technológia NVIDIA G-SYNC, ktorá synchronizuje obnovovaciu frekvenciu displeja s grafickou kartou pre dosiahnutie čo najplynulejšieho obrazu.

Pozrite si

Nadupaný herný notebook Acer Predator 17X pripravený na VR

Zdroj | Asus

Nový ASUS Strix GL502 s hrúbkou 23,5 mm a hmotnosťou 2,2 kg ukrýva vo svojich útrobách štvorjadrový Intel Core i7 6820HK, ktorému môže sekundovať, až by som povedal nevyužiteľná kapacita, 32 GB DDR4 RAM pamäte.

Ani úložisko dát nezaostáva za predchádzajúcimi komponentami. Svoju kapacitu poskytuje až 2 TB pevný disk s 512 GB SSD diskom, ktorý zabezpečí rýchle spustenie nielen Windowsu, ale aj hier či programov.

Pozrite si

Nový notebook Razer Blade je výkonnejší a zároveň lacnejší ako jeho predchodca

Celá zostava je poháňaná klasickou 4-článkovou batériou s výdržou do 6 hodín a chladená bronzovým chladičom s dvoma ventilátormi slúžiacimi pre nezávislé chladenie procesora a grafickej karty.

Nakoniec, ako je zvykom aj u konkurencie, ASUS Strix GL502 disponuje podsvietenou klávesnicou so špeciálne zvýraznenými WASD klávesami.

Notebook bude dostupný na našom trhu od polovice júna 2016 za cenu začínajúcu na 1 429 eurách.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.