Reklama

Nadupaný herný notebook Acer Predator 17X pripravený na VR

Zdroj | Acer
Marek Hudák
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Ešte začiatkom mesiaca sme vám predstavili herný projektor rady Predator, ktorý zaujal dizajnom, no nepotešil cenou. Dnes tu máme ďalší prírastok do hernej značky, tentokrát notebook Acer Predator 17X.

Fakt, že sa jedná o herný model, je zdôraznené použitím procesora Intel Core i7-6820HK a grafickej karty NVIDIA Geforce GTX 980 (8GB GDDR5) s vlastným chladiacim systémom pozostávajúcim z 3 ventilátorov.

Nechýba ani možnosť pretaktovania, vďaka ktorému je možne využívať výkon procesora s taktom 4,0 Ghz. Pretaktovaním grafického jadra sa dostanete až na hodnotu 1 310 Mhz a pri grafických pamätiach na frekvenciu 3,7 Ghz. Autori výkonom hardvéru jasne poukazujú na pripravenosť použitia VR (virtuálna realita) setov.

O čo najplynulejší obraz sa stará 17,3-palcový displej s G-SYNC panelom, ktorý zabezpečuje, aby sa obnovovacia frekvencia displeja rovnala počtu snímok za sekundu. Môžete si vybrať medzi klasickým Full HD IPS displejom alebo Ultra HD IPS s rozlíšením 3 840 x 2 160 px.

Pozrite si

Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou

K tomu je ešte výkonný hardvér doplnený o pamäť RAM DDR4-2133 (až do 64 GB) a tri NVMe PCIe SSD spojené v režime RAID 0. Z pohľadu konektivity nechýba port Thunderbolt 3, ktorý podporuje pripojenie dvoch 4K displejov, na ktorých je možné sledovať obraz v 60 FPS.

Zdroj | Acer

Nový Acer Predator 17X pri týchto parametroch dokáže fungovať na jedno nabitie približne 3 hodiny. Práve kvôli nadupadnému hardvéru sa číslo na váhe zastavilo až pri 4,5 kg.

Pozrite si

Herný set klávesnice a myši Razer Turret konečne v predaji

Z pohľadu softvéru Acer PredatorSense ponúka konfiguráciu režimov pretaktovania, klávesových makier a programovateľných tlačidiel klávesnice. RGB podsvietenie umožňuje voľbu ľubovoľnej farby pre jednotlivé profily hier.

Zdroj | Acer

Taiwanská spoločnosť uvedie Acer Predator 17X od prvého mája na čínsky trh a v priebehu júna ho nájdete aj v našich obchodoch s odporúčanou cenou 2 909 € za Full HD model.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.