Reklama

Čo je HyperOS od Xiaomi a prečo je okolo neho taký rozruch?

Zdroj | Xiaomi
Stanislav Vinc
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Xiaomi prostredníctvom sociálnych sietí oznámilo, že už čoskoro do svojich nových smartfónov a ďalších zariadení implementuje svoj „nový operačný systém“ s názvom HyperOS.

Táto správa prišla ako blesk z jasného neba, pretože Xiaomi predsa len historicky napr. na rozdiel od Huawei, nemá dôvod opúšťať Android. Situácia však napokon nie je tak horúca, ako sa zdala.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový operačný systém HyperOS, ktorým Xiaomi „umiestnim ľudí do centra, aby vytvoril úplný ekologický operačný systém pre ľudí, autá a rodiny“, napokon nie je žiadnym novým operačným systémom. Xiaomi zostáva verné operačnému systému Android a meniť plánuje iba nadstavbu, ktorú doposiaľ nazýval MIUI.

Prvotné informácie z vnútra spoločnosti hovorili o tom, že HyperOS sa nemá nijakým spôsobom podobať na MIUI, avšak už prvé snímky obrazovky zverejnené na sociálnej sieti Weibo ukazujú, že aj v tomto smere sa zrejme niečo stratilo v preklade. Nová nadstavba prinesie nové možnosti úpravy vzhľadu a nové rýchle nastavenia, no dizajnový jazyk či samotné rozvrhnutie prostredia zostáva takmer bez zmeny.

Nová nadstavba by však každopádne podľa tvrdení Xiaomi mala byť od základu prepísaná, čo by mohlo znamenať, že súčasná nadstavba MIUI už mohla Xiaomi technicky obmedzovať a neumožňovala mu implementovať do nej všetky záplaty, vylepšenia a nové funkcie dostatočne efektívne. Ide však iba o domnienku, ktorú potvrdí alebo vyvráti až čas.

Premiérovo sa má HyperOS objaviť v novej sérii smartfónov Xiaomi 14, ktorá by mala byť podľa byť podľa dohadov predstavená už koncom tohto mesiaca. Či sa „nový operačný systém“ dostane spätne aj do starších zariadení, aspoň do tých vydaných v posledných mesiacoch, je v tejto chvíli otázne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.