Reklama

Nový Olympus OM-D E-M1X sme videli už aj naživo

Števo Porubský

Olympus dnes odbornej verejnosti predstavil svoj najnovší počin, nový CSC aparát Olympus OM-D E-M1X. Profesionálny model prichádza so zabudovaným vertikálnym gripom pre lepšie držanie a viacerými novinkami. Nie je pritom nástupcom modelu OM-D E-M1 Mark II, ale jeho súrodencom. Novinka viac sadne pre wildlife a športových fotografov.

Pozrite si

Olympus OM-D E-M1X – toto je vrchol Micro 4/3?

Novinka má čo ponúknuť ale aj náročným fotografom, ktorí možno doteraz používali veľké DSLR. Olympus OM-D E-M1X je nielen podstatne menší, ale aj lacnejší. Telo sa u nás bude predávať s cenou 2999 €, predaj začne koncom februára.

Pozrite si

Olympus OM-D E-M1X je ešte odolnejší a rýchlejší

Novinka má konečne aj vlastné menu. Stačí si ho nastaviť…

Nový Olympus OM-D E-M1X dokáže vytvárať 50 Mpx snímky aj z ruky.

V hľadáčiku dokáže zas zobrazovať živý náhľad použitia ND filtru.

Veľkým plusom má byť slot na 2 batérie (rovnaké, ako v OM-D E-M1 Mark II). V balení budú aj dve nabíjačky. Dve sú navyše aj sloty na SDXC karty s podporou UHS-II.

Cez USB-C port je možné batérie nielen nabíjať, ale aparát aj napájať. Hodí sa to najmä v mrazivom prostredí, kde interné batérie môžu kvôli mrazu zlyhávať, ale aj v štúdiovej fotografii.

Olympus s novinkou predstavil aj striebornú verziu OM-D E-M1 Mark II k 100. výročiu založenia značky.

Videli sme však aj unikát, ktorý príde na trh o pár rokov – objektív 150-400 mm, čo v prepočte predstavuje 300 – 800 mm. So zabudovaným 1,25x konvertorom z neho získate až 1 000 mm sklo! S použitím ďalšieho 2x konvertora až 2 000 mm objektív s f/11. Čistá šialenosť, pozrite sa na tie rozmery…

Ak by vás zaujímala roadmapa Olympusu. Produkty pre budúcnosť sú ale stále tajné.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.