Nový elektrický Peugeot e-208 sa vyrába na Slovensku

Ďalším zo zástupcov elektromobility, predstavených na nedávnom Autosalóne 2019 v Bratislave, je nový Peugeot e-208. Ten zaujme nie len tým, že je plne elektrický. Čím ešte?

Pozrite siPEUGEOT 208 bude mať aj plne elektrický pohon, dojazd i batéria potešia

Záujem o plne elektrické autá rastie nie len na strane používateľov, ale, našťastie, aj na strane výrobcov. Ukázal to aj tohtoročný bratislavský autosalón, kde sme mali možnosť vidieť hneď niekoľko elektromobilov významných značiek.

Jedným z týchto vozidiel, ktoré upútalo našu pozornosť, je nový Peugeot e-208. Ten dizajnovo vychádza z klasickej „208-ky“, takže mu okrem výraznej prednej masky nechýbajú ani tradičné „tigrie zuby“ pod prednými svetlometmi. Zadná časť automobilu dýcha futuristickou eleganciou.

Pozrite siKoncept elegána s francúzskym šarmom: Peugeot 508 Sport Engineeres

To, čo všetkých budúcich majiteľov nového automobilu Peugeot e-208 zaujíma najviac, je kapacita batérie a dojazd. Novinka je vybavená 50 kWh batériou, ktorá podľa metodiky WLTP má umožniť dojazd 340 km. Nový Peugeot e-208 bude možné nabíjať výkonom až 100 kW.

To ale zďaleka nie je všetko, čím Peugeot e-208 púta pozornosť. Okrem 3D holografického head-up displeja, nových technológií je to aj fakt, že sa vyrába u nás. Áno, na Slovensku. Už teraz sa tešíme, kedy si ho budeme môcť naplno vyskúšať. Zatiaľ si ho pozrite v našom videu.

Komentáre k článku