Reklama

Nový Dell XPS 15 tiež stratil rám displeja

Zdroj | Dell
Marek Šimunek
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Spoločnosť Dell predstavila redizajnovaného krásavca v podobe nového modelu XPS 15. Ten predstavuje väčšieho súrodenca pre dizajnovo neskutočne vydarený model XPS 13, ktorého recenziu ste si mohli už na našich stránkach prečítať.

Zdroj | Dell
Pozrite si

Dell XPS 13 Touch: najmenší, ale výkonný

Ako už isto tušíte novinka v podobe modelu XPS 15 predstavuje rozmernejšiu verziu tohto obľúbeného notebooku, ktorá nesie všetky znaky tej menšej. Tešiť sa tak môžete na vynikajúce spracovanie, alebo displej, ktorý takmer postráda akýkoľvek rámik. Práve vďaka tomuto riešeniu môže mať XPS 15 kompaktné rozmery aj napriek displeju s pomerne veľkou uhlopriečkou. Hmotnosť je však o niečo vyššia a činí 1,78 kg v prípade verzie bez dotykového displeja a 2 kg v prípade verzie s dotykovým displejom a hlavne výkonnejšou batériou.

Zdroj | Dell

Samozrejme vylepšení sa dočkal aj hardvér a tak nový XPS 15 budú poháňať procesory Intel Core i7 šiestej generácie a svojho miláčika budete môcť vybaviť až 16 GB operačnej pamäte, prípadne až 1 TB PCIe SSD diskom. Nechýba ani výkonnejšia grafická karta, konkrétne Nvidia 960M s 2 GB pamäte.

Zdroj | Dell

Ak sa rozhodnete pre verziu s Full HD displejom, SSD diskom a väčšou batériou s kapacitou 84 Wh, výdrž XPS 15 sa podľa Dell môže dostať až na 17 hodín, čo je viac ako slušná hodnota. Na druhú stranu ani 11 hodín, ktoré sľubuje model so 4K displejom (3 840 x 2 160 px) neznie až tak zle.

Zdroj | Dell

Spočítané a podčiarknuté, Dell XPS 15 ponúka veľmi slušnú alternatívu k obľúbenému MacBooku Pro Retina s 15″ displejom pre používateľov operačného systému Windows. Nový model bude na americkom trhu v predaji od októbra, pričom jeho cena začína na 999 USD. V tomto prípade dostanete notebook s nedotykovým Full HD displejom, procesorom Intel Core i3, bežným 500 GB pevným diskom a integrovanou grafickou kartou. Modely so 4K displejom začínajú na sume 1 599 USD. Aká bude cena na našom trhu a kedy je možné novinku očakávať zatiaľ známe nie je.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.