Reklama

Nový Apple iMac s 21,5" displejom dostáva 4K rozlíšenie

Zdroj | Apple
Števo Porubský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

O tom, že Apple chystá vynovenú verziu svojho najmenšieho iMacu sme počuli už dávno. Až dnes sa však americký gigant rozhodol svetu ukázať nový iMac s 21,5″ displejom. Hlavnou novinkou je displej, presnejšie jeho rozlíšenie. To stúplo až na 4 096 x 2 304 px a tak svojou hustotou pixlov dorovnáva top model iMac Retina 5K s 27″ displejom.

Pozrite si

Na Apple iMac Retina 5K Display si budete môcť oči vyočiť!

Zdroj | Apple

Novinka si zachováva svoj štýlový dizajn, zmeny sa prejavili skôr vo vnútri. Novinka nebude ponúkať možnosť dedikovanej grafiky, nahradí ju integrovaná Iris Pro 6200 od Intelu. Od Intelu sú aj nové procesory, no nie generácie Skylake, ale generácie Broadwell! To asi aby bolo čo vylepšovať aj budúci rok a určite kvôli výkonnej grafike. 8, resp. 16 GB RAM-ky bude musieť stačiť každému. Prekvapením je stále využívanie 5400-otáčkových diskov, novinkou je možnosť priplatenia za tzv. Fusion Drive, teda HDD + SSD. Operačným systémom je samozrejme OS X 10.11.

Pozrite si

11 vecí, ktoré v praxi vylepšujú Apple OS X 10.11 El Capitan

Zdroj | Apple

Novinkou sú periférie ako myška, touchpad či klávesnica. U všetkých modelov sa zmenil nabíjací konektor za Lightning. Klávesnica má vraj o 13% menšie rozmery, čím zaberie menej miesta na pracovnom stole s rovnakým pohodlím pri písaní. Naopak, touchpad má o 29% väčšiu dotykovú plochu a podporuje aj tzv. Force Touch, teda sníma aj tlak prstov na ploche. Myška vyzerá rovnako, je však vraj ľahšia a spodná plocha má byť kĺzavejšie pre pohodlnejšiu prácu.

Zdroj | Apple

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.