Reklama

Novinka od Electroluxu chce byť najekologickejším batériovým vysávačom na trhu

Zdroj | Electrolux
Števo Porubský
Zdroj | Electrolux
Zdroj | Electrolux

Švédsky Electrolux predstavil celko mnový batériový ručný vysávač, ktorý chce byť nielen praktickým a štýlovým doplnom do domácnosti, ale dbá hlavne na ekoloógiu.

Zo 60 % je totiž vyrobený z recyklovaných plastov! Ak si odmyslíme nutné kovové časti, tak jeden vysávač môže mať v sebe použitých viac ako 3/4 kg recyklovaných plastov. Každý jeden Electrolux 700!

Zdroj | Electrolux
Obsah pokračuje pod reklamou

Vysávač má totiž celkovú hmotnosť 2,2 kg, z čoho je dobrých 400 gramov batéria, zhruba ďalších 400 gramov môžu byť kovové súčiastky. Zvyšok teda môže tvoriť plast a z neho takmer dve tretiny tvorí recyklát.

Samozrejme, v ideálnom svete by mohol mať vysávač 100 % plastov recyklovaných, no to nie je reálne, keďže káble a mnohé ďalšie prvky už k výrobcovi prichádzajú vyrobené. Aj 60 % je tak výrobná hodnota, ktorá pri každom vyrobenom kuse svet uľahčuje o zhruba 20 kusov 1,5-litrových fliaš (ak by sme to prepočítavali na PET fľaše).

Pozrite si

Chcete pomôcť svetu? K práčke si dokúpte filter mikroplastov!

Ale späť k vysávaču. Electrolux 700 je o triedu nižší model oproti top modelom Electrolux 800, no aj tento model ponúka napríklad dvojitú jemnú filtráciu, resp. celkovú 5-stupňovú filtráciu. Filtre tak odstránia 99,9 % mikročastíc s veľkosťou 0,3 – 10 mikrometrov. Má síce nižší výkon, 95 AW (vs 150 AW modelu 800), no je ľahší a dlhšie vydrží na jedno nabitie. Na bežné vysávanie tak plne postačuje.

Výrobca udáva, že na jedno nabitie vydrží pri maximálnom výkone 10 minút, pri minimálnom je to slušných 50 minút. O sanie sa stará cyklonový systém, všetky modely majú v balení motorizovanú podlahovú hubicu s LED svetlom, ktorá nečistoty z podlahy odstraňuje aj mechanicky, nielen saním.

Zbernú nádobu na prach je možné kompletne umývať, rovnako tak aj predfilter a ostatné dva jemné filtre. Poteší aj plná rozoberateľnosť nádoby ak by sa v nej usadilo niečo odolnejšie.

Electrolux 700 bude v predaji v 4 verziách, pričom všetky vysávače z tohto radu sú vyrobené najmenej z 60 % z recyklovaného plastu:

  • Electrolux 700 Hygienic vo verzii Allergy v bielej farbe s hubicou BedProPowerUV+ na alergény za 399 €.
  • Electrolux 700 Wet v modrej farbe s hubicou PowerPro mop na mokré čistenie za takmer 400 €.
  • Electrolux 700 Ultimate v denimovej modrej farbe na vysávanie tvrdých podlahách a kobercov za 359 €.
  • Electrolux 700 Animal v svetlej šedej farbe s motorizovanou hubicou PetPro+, ktorá sa hodí na odstraňovanie odolných zvieracích chlpov z čalúnených povrchov s cenou 379 €.
Zdroj | Electrolux
Obsah pokračuje pod reklamou

PowerPro multi-surface, ktorá skvelo funguje na všetkých typoch povrchov. Dokáže totiž účinne zachytiť všetko od jemného prachu až po častice väčších rozmerov a vďaka integrovanému LED osvetleniu vám navyše pomôže odhaliť všetok prach aj pod nábytkom a v tmavých kútoch.

Nový vysávač Electrolux 700, resp. ktorýkoľvek model si môžete kúpiť už dnes cez web Electrolux. Na nemeckom trhu sa predáva pod značkou AEG. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.