Reklama

Nové špičkové 4K UHD televízory Toshiba XL9C sú tu. Čím zaujmú?

Zdroj | Toshiba
Tomáš Šmidák
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Toshiba predstavila dva nové modely svojej vlajkovej série televízorov XL9C OLED. Okrem špičkového 4K Ultra HD obrazu, ponúkajú až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu či kvalitné DTS Virtual X audio s podporou Dolby Atmos.

Pre dosiahnutie kvalitného obrazu, treba použiť čo najlepšie technológie. Preto sú oba modely osadené OLED panelom, ktorý by v spojení s Dolby Vision a HDR10+ mali ponúkať nadštandardný zážitok z pozerania. Hráčov a fanúšikov akčných scén, poteší možnosť zvýšenia obnovovacej frekvencie na 100/120 Hz.

Pozrite si

Čo je to FreeSync a v čom sa líši od G-Sync?

K dispozícií bude aj herný mód, kedy budete môcť hrať vaše obľúbené tituly až na 4K UHD/120 FPS. Pokiaľ zapojíte svoju hernú konzolu cez HDMI 2.1, automaticky sa tiež spustí tzv. Auto Low Latency Mode, ktorý zníži oneskorenie obrazovky na minimum.

Zdroj | Toshiba

Televízory sú tiež vybavené Toshiba Tru Picture enginom, ktorý sa skladá z troch technológií: TRU Resolution, TRU Microdimming a TRU Flow. TRU Resolution je technológia, ktorá dokáže urobiť tzv. upscale čo znamená, napr. urobiť zo Full HD obsahu 4K UHD. TRU Microdimming, ktorý vie znížiť kontrast v určitých zónach obrazu tak, aby pôsobil prirodzenejšie a TRU Flow, ktorý zabraňuje trhaniu obrazu pri rýchlych a akčných scénach.

Čo by to ale bolo za televízor bez kvalitného audia? DTS Virtual X audio, poháňané jemne vyladenými reproduktormi značky Onkyo by mali zabezpečiť pohlcujúci a priestorový zvuk. Vďaka funkcií Enhanced Audio Return Channel, si tiež môžete pripojiť televízor k vášmu externému audio systému a ovládať ho cezeň.

Pozrite si

Toshiba sa chce zbaviť pochybnej minulosti. Rozdelí sa na tri spoločnosti

Oba kúsky sú tiež v kategórií SMART TV, takže si na nich môžete cez internet streamovať Netflix, Spotify, YouTube, Amazon Prime a pod. Ovládať ho môžete cez hlasové príkazy „Ok Google“ alebo cez Alexu, po pripojení reproduktoru s podporou tohto asistenta.

Zdroj | Skype

Okrem špičkových technológií ponúkajú televízory aj štýlový takmer bezrámčekový dizajn. Môžete si ho buď zavesiť na stenu alebo položiť na stojan. K dispozícií budú vo veľkosti 55″ a 65″.

Cenu a dostupnosť zatiaľ nepoznáme.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.