Reklama

Toshiba sa chce zbaviť pochybnej minulosti. Rozdelí sa na tri spoločnosti

Zdroj | Toshiba
Michal Sobek
Zdroj | Toshiba
Zdroj | Toshiba

Japonský gigant Toshiba v tlačovej správe uvádza, že firma sa rozdelí na tri ďalšie spoločnosti. Táto zmena je po rokoch škandálov vítaná, ako napríklad, keď v roku 2015 chcela Toshiba falšovať finančné dokumenty, vďaka čomu vtedy zaplatila rekordnú pokutu.

Pozrite si

8 top tipov na smart reproduktory s Alexou, Siri či Assitentom pod stromček

Medzi tieto tri spoločnosti patrí Infrastructure Service Co., ktorá bude vlastniť divízie Toshiba Energy Systems & Solutions, Infrastructure Systems & Solutions, Building Solutions, Digital Solutions a Battery.

Spoločnosť Device Co. bude zahŕňať divíziu Electronic Devices & Storage Solutions. Pôvodná firma Toshiba si podrží vlastnícky podiel spoločnosti v Kioxia Holdings Corporation.

Dve novovytvorené spoločnosti budú viesť pôvodné divízie Toshiby s dôrazom na uhlíkovú neutralitu, odolnosť infraštruktúry a vývoj sociálnej a IT infraštruktúry.

Toshiba má v úmysle speňažiť akcie spoločnosti Kioxia a zároveň maximalizovať hodnotu pre akcionárov a vrátiť im čisté výnosy.

Zdroj | Toshiba

K rozdeleniu na trojicu spoločností má dôjsť v druhej polovici roku 2023. Predstavenstvo Toshiby tento krok jednohlasne schválilo.

Rozdelenie na tri spoločnosti má umožniť zvýšiť ich zameranie na jednotlivé segmenty a zabezpečiť udržateľný ziskový rast a zvýšenú hodnotu pre akcionárov.

Taktiež sa tým prestane skloňovať slovo Toshiba, čo by niektoré podniky mohlo viesť k nespolupracovaniu kvôli zlej povesti firmy.

Už v polovici minulého roka sa spoločnosť Toshiba rozhodla, že končí s výrobou notebookov, pričom už v roku 1985 uviedla notebook T1100 kompatibilný s IBM.

Zdroj | Toshiba

Spoločnosti sa darilo najmä v 90. rokoch, kde sa pravidelne radila k prvej pätici najlepších výrobcov počítačov. Pamätníci si spomínajú najmä na ich legendárne série notebookov Satellite, Portége a Qosmio.

Pozrite si

Vyskúšali sme si iPhone od Swappie! Aké sú naše dojmy?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.