Reklama

Nové smart hodinky Fitbit Ace LTE odlepia vaše deti od obrazoviek

Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit
Stanislav Vinc
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Fitbit od akvizície spoločnosťou Google postupne rozširuje svoje portfólio a pôsobenie o nové produkty a segmenty. Najnovšími hodinkami Fitbit Ace LTE cieli na deti a rodičov, ktorým záleží na pohybe a bezpečnosti.

Hodinky podporujú telefonovanie, SMS správy, lokalizáciu, sledovanie pohybu aj bezkontaktné platby.

Obsah pokračuje pod reklamou

Smart hodinky sa v uplynulých rokoch stali ideálnym doplnkom pre deti, ktoré už v priebehu dňa potrebujú komunikovať s rodičmi a prípadne aj chodievajú na krúžky a domov sami, no na vlastný smartfón ešte nie sú pripravené, prípadne im jeho nosenie nedovoľuje samotná škola. Stačí teda, ak sú hodinky vybavené SIM kartou a zaobídu sa aj bez smartfónu.

Zdroj | Fitbit

Také sú aj nové smart hodinky Fitbit Ace LTE, ktoré by mali byť určené pre deti od 7 rokov. Vďaka pomerne serióznemu dizajnu však môžu perfektne poslúžiť aj starším už aj ako príslušenstvo k ich vlastnému smartfónu.

Kľúčovým prvkom hodiniek je ich dôraz na ochranu súkromia detí. Na rozdiel od športových náramkov a hodiniek pre dospelých, preto Fitbit Ace LTE neuchovávajú dlhodobo žiadne dáta o aktivitách a polohe detí. Dáta o polohe sú v ich prípade mazané po 24 hodinách a všetky zdravotné dáta po 30 dňoch. Aplikácie tretích strán a reklamy na hodinkách povolené nie sú vôbec.

Zdroj | Fitbit

Deti sa tak budú môcť plne sústrediť na štúdium a ďalšie aktivity, pri ktorých im bude k dispozícii pohybový maskot Noodle napodobňujúci kruhy aktivít z iných smart hodiniek. Noodle počíta kroky a veselo poskakuje, keď sa dieťaťu podarí splniť jeho pohybové ciele. Počas vyučovania je možné niektoré funkcie hodiniek zablokovať, voľnom čase majú deti zas k dispozícii sériu hier Fitbit Arcade, ktoré ich majú motivovať k pohybu.

Keďže sú hodinky vybavené LTE pripojením, zaobídu sa aj bez smartfónu. Rodičia tak môžu prostredníctvom svojej aplikácie kedykoľvek skontrolovať polohu dieťaťa. Vďaka vstavanému reproduktoru a mikrofónu sa môže dieťa s rodičmi vzájomne skontaktovať prostredníctvom hovoru alebo SMS správy. Kontakty do hodiniek musí nahrať rodič prostredníctvom svojho Google účtu, pričom vybrať musí maximálne z 20 telefónnych, čo by však deťom snáď malo stačiť.

Zdroj | Fitbit

Hodinky ponúkajú aj odolnosť voči vode do 50 metrov a vďaka ochrannému sklu Corning Gorilla Glass 3 by mali celkom dobre odolať aj nárazom a škrabancom. Pre každý prípad k nim ale Fitbit balí aj ochranné puzdro, ktoré sa bude hodiť najmä na voľnočasové aktivity a športové krúžky. Na jedno nabitie majú vydržať viac ako 16 hodín, pričom vďaka rýchlemu nabíjaniu im na 11 hodín prevádzky stačí stráviť na nabíjačke iba 30 minút.

Hodinky sú kompatibilné s väčšinou Android smartfónov vo verzii 11.0 alebo novšej, ako aj s operačným systémom iOS 15 alebo novším. Dostupné sú za cenu od 230 dolárov, no pre svoje plnohodnotné fungovanie potrebujú mať aktívne predplatné Ace Pass, ktoré vychádza na 10 dolárov mesačne alebo 120 dolárov ročne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.