Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové Polo a Tiguan Allspace oficiálne na Slovensku, aj s cenníkmi

Nové Polo a Tiguan Allspace oficiálne na Slovensku, aj s cenníkmi
Stanislav Vinc
Nové Polo a Tiguan Allspace oficiálne na Slovensku, aj s cenníkmi

Nová generácia mestského modelu Polo, ako aj nový facelift modelu Tiguan Allspace oficiálne dorazili na slovenský trh. Okrem ich dizajnu sme mali možnosť spoznať už aj ponuku ich jednotlivých motorizácií a cenník pre náš trh.

Nové Volkswagen Polo a väčší brat modelu Tiguan s prívlastkom Allspace si odbili svoje svetové premiéry ešte v prvej polovici tohto roka. Tej slovenskej sme sa kvôli pandemickej situácii a nedostatku polovodičov dočkali až teraz.

Nové Polo

Volkswagen Polo sa v novej generácii podobá na sesterský model Golf a to najmä vďaka deleným zadným svetlám, ale aj novým svetlometom IQ.LIGHT – LED Matrix, ktoré môže prepájať voliteľná svetelná LED lišta.

Nové Polo bude dostupné v štyroch výbavách – Polo, Life, Style a R-Line, ktoré sa od seba líšia doplnkovou výbavou, ale aj dizajnovými doplnkami. Už v sériovej výbave ale nájdete napr. 8“ digitálny prístrojový panel Digital Cockpit, ako aj rádio „Composition“ s podporou pre pripojenie smartfónov prostredníctvom dvoch USB-C portov.

Náročnejší vodiči si môžu zvoliť plne digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro s uhlopriečkou 10,25“, ako aj rádio „Ready 2 Discover s farebným 8“ TFT displejom, ako aj možnosťou jeho dodatočného doplnenia o navigáciu cez obchod In-Car-Shop. V základe navigáciu ponúkne systém „Discover Media“ s 8“ displejom alebo „Discover Pro“ s 9,2“ displejom.

V rámci voliteľného balíka IQ.DRIVE bude nové Polo ponúkať aj funkciu Travel Assist, ktorý sa pri dlhších jazdách postará o udržanie rýchlosti a vozidla v jazdnom pruhu so zohľadnením vozidiel pred vami. Balík doplní adaptívny tempomat ACC, parkovací asistent a asistent zmeny jazdného pruhu.

Nové Polo bude v základnej motorizácii 1.0 EVO dostupné v rámci skladových vozidiel za cenu od 14 190 €, resp. 13 190 € po odrátaní Maxi Bonusu.Kompletný cenník nájdete tu.

Nový Tiguan Allspace

Ako tomu napovedá už aj jeho názov, táto novinka bude najmä o priestore a dôkazom toho je aj možnosť nakonfigurovať si ho so siedmimi sedadlami a prípravou pre príves až do 2,5 tony. Ani jemu ale nechýba šmrnc, ktorý mu dodávajú najmä voliteľné IQ.LIGHT – Matrix LED i zadné LED svetlomety.

Po technologickej stránke nový Tiguan Allspace v interiéri zaujme najmä volantom s dotykovými plochami, aké ponúka aj Audi Q4 e-tron. Zvyšok interiéru tvoria prakticky rovnaké technológie, ako v modeli Polo. Priplatiť si tu môžete aj za Head-up displej či bezdrôtové pripojenie pre Android Auto a Apple CarPlay, ktoré je aj súčasťou výbavy Elegance a R-Line

V základnej výbave Life s benzínovým motorom 1.5 TSI EVO a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou bude nový Tigual Allspace začínať na cene 33 990 €, resp. 32 490 €. Kompletný cenník nájdete tu.