Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové notebooky Lenovo dorazili na Slovensko, nechýba limitovaný Ducati 5

Nové notebooky Lenovo dorazili na Slovensko, nechýba limitovaný Ducati 5
Roman Calík
Nové notebooky Lenovo dorazili na Slovensko, nechýba limitovaný Ducati 5

Lenovo ukázalo svoje nové notebooky a počítače, ktorými chce v najbližších mesiacoch zaujať nielen hráčov, ale aj nadšencov značky Ducati či biznis zákazníkov. Pre každého má niečo výnimočné, dokonca nechýba notebook s ohybným displejom.

Začneme hneď od limitky. Totiž Lenovu sa podarilo pre Slovensko „ukoristiť“ 75 kusov z 10 000 vyrobených modelov Lenovo Ducati 5. Čím je tento notebook výnimočný? Okrem toho, že ho na prvý pohľad rozoznáte od ostatných modelov Lenovo, v unikátnom balení nájdete aj špeciálnu kartičku so svojim jedinečným číslom. 

Nový notebook Lenovo Ducati 5 zaujme 14-palcovým displejom ukrytým v kovovom šasi, pričom nechýba špeciálne glazované logo pozdĺž krytu displeja a chromovaná mriežka zospodu v štýle motoriek Ducati.

Už pri kúpe modelu Lenovo Ducati 5 za cenu 1 099 eur získate okrem vynikajúceho kusa hardvéru aj Premium Care záruku v dĺžke 3 roky bez príplatku. Výhodou záruky je bezplatná pomoc na špeciálnej infolinke. Súčasťou je dokonca aj oprava u vás doma.

Bežne Premium Care pre notebooky Lenovo vyjde v akcii – 69 eur na 2 roky. Túto záruku by sme rozhodne odporúčali zakúpiť, ak nebude súčasťou predajnej ceny vami vybraného modelu.

Absolútne zaujímavá je zľava 200 eur, ktorú dostanete na notebook od zastúpenia Ducati. Ak ste ich zákazníkom, rozhodne sa na túto zľavu a možnosti jej získania opýtajte. Budete milo prekvapení, aké je to jednoduché. Notebook vás potom vyjde iba na 899 eur.

Pozrite si

Zažili sme Lenovo novinky z CES! Nechýbal ani skladací ThinkPad X1 Fold

Veľkou slávou sú pre Lenovo rozhodne modely hernej série Legion. Dokonca sa môžete tešiť na nové merch produkty aj na Slovensku, napríklad tričká, šiltovky a ďalšie. Dozvedeli sme sa, že počas Q2 2020 narástol predaj herných notebookov na Slovensku a v Čechách až o 79%. Čo sa týka Lenova, nárast tu bol až o 336% v rámci gamingu! Lenovo tak má v hernom segmente 38% podiel na trhu, pričom tu máme približne 6 veľkých hráčov.

Prečo vlastne herný notebook? Až 8 z 10 zákazníkov za najdôležitejšiu vlastnosť považuje výkon. S výkonom súvisí nielen silný hardvér, výkonný procesor, ale aj chladenie, na ktoré je pri herných notebookoch kladený extrémny dôraz. Dôležité je pre hráčov aj spracovanie. Hráči uprednosťnujú kvalitné materiály a špičkovú klávesnicu.

Lenovo sa snaží zamerať práve na tieto body. Do ponuky tak pribudli modely Lenovo Legion 7, Legion 5 či Legion Y740s. To však nie je všetko, atraktívnou novinkou v pomere cena a výkon je rozhodne aj nový Lenovo Legion Tower 5.

Legion Tower 5 totiž začína od 1 299 eur. Ide o desktopový herný stroj pre konzervatívnejších hráčov. Dizajn je čistý, samozrejmosťou je hliníkové telo a samozrejme výkonný hardvér. Vyniká aj podsvieteným logom Legion či grafickými kartami, aj preto nechýba transparentný bočný panel či vodné chladenie a výkonné SSD disky.

Novinka bude k dispozícii od septembra 2020. Ideálom k PC môže byť aj Lenovo G34w monitor za 579 eur s 34-palcovou 2K obrazovkou. Samozrejmosťou je 144 Hz.

Vlajkovou loďou medzi hernýmni notebookmi je rozhodne model Legion 7 a 7i. „i“ – naznačuje použitie procesorov Intel, zatiaľ čo notebooky len s číselným označením používajú procesory AMD.

Tešiť sa môžete na nové chladenie pomocou „Vapor Chamber“ – notebook má štyri komory chladenia. Kazdá komora má väčší obvod, takže rýchlejšie ochladzuje vzduch. Ventilátory majú kozmické materiály – sú veľké zdvojené a je tu dokonca viac senzorov!

Ale nezabudlo sa ani na klávesnicu, ktorá je pre mnohých užívateľov dôležitá nielen pri hraní. Optimalizovaná klávesnica Lenovo Legion TrueStrike zaručuje 100% anti-ghosting a odozvu v milisekundách. Samozrejmosťou je najnovšia generácia procesorov Intel Core i9 H-Series.

Notebook vás poteší aj špeciálnym podsvietením a 15,6-palcovým Full HD IPS displej s HDR400, 144Hz a samozrejme svietivosť je 500 nitov. Kalibrovať farby si môžete softvérovo Lenovo nástrojom.. Plynulé hranie najnovších titulov potom zaistí grafika NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s Max-Q dizajnom.

Dôležitá je aj 80 Wh batéria, ktorá poskytne o 33% viac energie. Výhodou je aj o 30% tenší adaptér. Notebook vydrží 8+ hodín a z 0 na 60% ho nabijete za 30 minút vďaka Rapid Charge Pro.

Pozrite si

Herný Lenovo Legion 7i mieri na slovenský trh, poznáme cenu a dostupnosť

Cenovo dostupnejší Lenovo Legion 5 ponúkne ako prvý notebook spoločnosti Lenovo využitie mobilného procesora AMD Ryzen 4000 H-Series. Lenovo Legion 5 aj Lenovo Legion 5i sú navyše dostupné v 15-palcovej a 17-palcovej verzii s klávesnicou Lenovo Legion TrueStrike a voliteľným 4-zónovým RGB podsvietením klávesnice. Výhodou je, že cena modelu Legion 5/5i začína už od 929 eur.

Imidžovou záležitosťou je rozhodne Lenovo Legion Y740s. Tenký a výkonný notebook s externou Booststation (cena Boostation je od 299 eur). Booststation si viete pripojiť aj na akékoľvek iné zariadenie, dá sa dokonca upgradovať. Výhodou je, že máte tenký výkonný notebook na prenášanie, no doma sa cez Thunderbolt pripojíte na externú grafickú kartu s chladením. Máte tu až 4K displej.

Lenovo Legion Y740s je skutočná štýlovka, ktorá vás jednoducho neomrzí nielen pri hraní, ale aj pri bežnej práci s PC.

Lenovo nezabudlo ani notebooky, ktoré môžete používať aj v režime tabletu s externou klávesnicou. Na výber máte dokonca s dvojice modelo, vykonnejší Lenovo Yoga Duet 7i alebo Lenovo Yoga Duet 3i. Oba podporujú e-Color Pen, pero vybavené inteligentným senzorom, ktorý umožňuje snímať farbu z manuálu či iných skutočných objektov a uľahčuje tak prácu s grafickými programami.

Lenovo e-Color Pen má hmotnosť 25 gramov a je pripojené cez Bluetooth 5.0. Vydržať by malo 25 dní.

Lenovo Yoga Duet 7 s väčším 13-palcovým displejom je stále super tenký Windows book s veľkostou A4. Novinkou je Bluetooth klávesnica, namiesto dokovacej klávesnice. Je možné ho používať v móde tablet, pre kreslenie, ale aj ako klasické používanie notebooku.  Novinka bude dostupná od polovice augusta za cenu 1 259 eur.

Cenovým hitom by mal byť však model Lenovo Duet 3i, ktorý dostante za cenu 369 eur.

Samozrejme Lenovo nezabudlo ani na biznis klientelu. Tu je hitom model Lenovo ThinkPad X1 Fold. Áno, dorazí aj na Slovensko! Je to zároveň prvý notebook, ktorý príde na trh s 5G technológiou. Samozrejme 5G bude za príplatok. Hardvérová klávesnica aj dotykové pero však v balení bude. Klávesnica sa nabíja bezdrôtovo priamo z notebooku. O novinke sme si viac písali už v samostatnom článku, odporúčame si pozrieť aj naše video.

Lenovo nám ukázalo aj novinku ThinkBook Plus s E-ink displejom vo veku hlavného 13,3-palcového displeja. Ten si už môžete kúpiť za 1 349 eur.  Výhodou zariadenia je, že umožňuje čítanie a zapisovanie poznámok, aj keď je práve zatvorené.

K notebooku dostanete aj pero, s ktorým sa má práve vonkajší e-ink displej lepšie ovládať.

Výbava je bohatá, nechýba ani integrovaná čítačka odtlačkov prstov, kvalitné reproduktory Harman Kardon či kamera s možnoťou prekrytia.

Zaujímavým zariadením je aj Lenovo ThinkSmartView s Microsoft Teams. Novinka je nezávislá od notebooku vrátane Bluetooth. Má zabudovanú kameru s krytkou. Nechýba kalendár, pripomienky. Kúpite ho za 369 eur.

Nádielka Lenovo je teda poriadne bohatá, našli ste si medzi nimi ten, ktorý by vás zaujal?