Reklama

Nová vlajková loď Klipsch Bar 54 podporuje Alexu, aj Dolby Atmos

Zdroj | Klipsch
Juraj Procházka
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch

Na minuloročnej výstave spotrebnej elektroniky CES 2019 v Las Vegas Klipsch predstavil novú radu soundbarov TRUE využívajúcich jeho patentovanú technológiou Klipsch horn. Tú obsahujú špičkové veľké, aj stredné reprosústavy tejto značky, vďaka čomu dosahujú výborný zvukový výkon. Určite to platí aj o soundbaroch.

Na CES 2020 Klipsch pokračuje v tomto trende a predstavil nové zaujímavé kúsky z oblasti domáceho kina. Hlavným ťahákom je nová vlajková loď v kategórii soundbarov Bar 54 (na titulnej fotografii spolu so satelitnými reproduktormi Surround 3, subwoofer je súčasťou výbavy).

Pozrite si

Klipsch uvádza líniu „skutočných“ soundbarov

Hoci nejde o smart reproduktor v pravom zmysle slova, vďaka mnohým funkciám sa naň prinajmenšom podobá.

Zabudovaná Wi-Fi konektivita a podpora asistentov Alexa a Google Assistant a AirPlay 2 umožňuje streamovať médiá priamo do soundbaru. Soundbar Bar 54 je vybavený 12-palcovým subwooferom pre poriadne basy a samotný dokáže vytvoriť priestorový zvuk s podporou Dolby Atmos v konfigurácii kanálov 5.1.4.

Zdroj | Klipsch

V kombinácii so satelitnými reproduktormi Surround 3 umožní vytvoriť systém s až 7.1.4 kanálmi.

Firma predstavila aj vynovenú verziu menšej zvukovej lišty v podobe doterajšej vlajkovej lode rady Bar 48. Má kompaktnejšie prevedenie ako súčasná verzia a s 10“ subwooferom ponúka štandardný 3.1-kanálový zvuk, ktorý sa však po pridaní reproduktorov Surround 3 dá rozšíriť na konfiguráciu 5.1.

Zdroj | Klipsch
Pozrite si

Nový bezdrôtový reproduktor Klipsch The Three je sila v jednoduchosti

Tento soundbar nie je vybavený Wi-Fi konektivitou, čo sa tiež prejaví na podstatne nižšej cene. Bar 48 sa má na americkom trhu predávať za 699 dolárov (bez DPH), kým cenovka pre Bar 54 je viac ako dvojnásobná (1 499 USD). Nové soundbary by sa mali k prvým fanúšikom značky Klipsch dostať na jeseň, reproduktory Surround 3, ktoré budú stáť 499 USD, sa objavia už v lete.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.