Reklama

Nová verzia Chrome prináša viacero možností prispôsobenia

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google uvoľňuje novú verziu prehliadača Chrome 78 pre operačné systémy Windows, macOS a Linux. Pre zariadenia s Chrome OS a Android budú dostupné v najbližších týždňoch.

Nový Chrome bol ohlásený minulý mesiac, teraz postupne prichádza do prvých zariadení (verzia 78.0.3904.70). Nový prehliadač obsahuje množstvo opráv a vylepšení, používateľom poskytuje viac možností prispôsobenia.

Doteraz bolo možné pridať pozadie na stránku Nová karta a použitie motívu z Internetového obchodu Chrome. Menu Pozadie, ktoré je dostupné z tlačidla Prispôsobiť (v pravom dolnom rohu stránky Nová karta) zostáva nezmenené. Google ponúka na výber galériu alebo možnosť nahrania si vlastného obrázku.

Skratkami si môžeme označiť mriežku faviconu (favicon je ikona umiestnená v roote webstránky) webových stránok priamo pod vyhľadávacím panelom. Používateľ má na výber tri možnosti. Moje skratky navrhnú odkazy podľa najčastejšie navštevovaných webstránok. Funkciu Najnavštevovanejšie stránky spravujú Skratky. Poslednou možnosťou je Skryť odkazy. Po jej zvolení sa na uvedenej stránke nezobrazujú odkazy.

Farba a motív umožní vybrať si jeden z 23 prednastavených motívov, resp. pomocou výberu farieb zvoliť si vlastný.

V septembri dostalo Chrome funkciu Odoslať túto stránku. Teraz prichádza ďalšia funkcia zdieľania viacerých zariadení. Volá sa click-to-call. O čo ide? Po kliknutí pravým tlačidlom myši na telefónne číslo si ho pošleme na smartfón s Androidom a ťuknutím naň priamo vytočíme číslo. To iste platí aj keď sa zvýrazní telefónne číslo, resp. odkaz.

Pozrite si

Google, Android a Chrome oslavujú výročie. Aké boli ich začiatky?

V novom Chrome uvidíme prepracované rozhranie, ktoré sa nám zobrazí po umiestnení kurzora myši na kartu. Namiesto malého písma sa pod faviconom objaví bublina. Názov stránky a doména sú po novom väčšie a objavia sa na stabilnom mieste.

Neskôr sa má uvoľniť funkcia Kontrola hesla, ktorá bude integrovaná s Chrome 78. Bude upozorňovať na nerušenú bezpečnosť tretích strán počas prihlásenia – zobrazí sa červené dialógové okno, ktoré odporučí používateľovi zmeniť heslo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.