Nová séria smartfónov Sony Xperia X mieri na Slovensko, poznáme detaily

Po tom, ako výrobca Sony v Barcelone predstavil úplne nové smartfóny Xperia XA, Xperia X a Xperia X Performance, nikto netušil, aké to budú dôležité modely v jeho portfóliu. Budúcnosť totiž bude patriť práve X-kám.

RECENZIASony Xperia XA – kráska s výbornou výdržou, ale slabým vnútrom

V Sony pochopili, že neustále naháňanie sa výrobcov za najvýkonnejším hardvérom, megapixlami vo fotoaparáte nie je cesta, ktorú v konečnom dôsledku ocenia aj samotní používatelia. Tých skôr zaujíma celkový pocit z používania smartfónu a dokonca i to, ako ho dokážu prepojiť s inými modernými zariadeniami. Práve preto sme počas MWC 2016 v stánku Sony našli aj koncepty pomocníkov budúcnosti, s ktorými smartfóny získajú novú úroveň komunikácie.

RECENZIASony Xperia X – fotí skôr, ako stlačíte spúšť

Sony Xperia Ear live 5

Veľmi zaujímavý je aj produkt Sony Xperia Ear, akési novodobé inteligentné „Bluetooth slúchadlo“ cez ktoré zadávate príkazy vášmu smartfónu, no rovnako priamo do vášho ucha dostávate potrebné informácie.

Pozrite siSony Xperia Ear – váš osobný hlasový asistent

Xperia_X_SK_10

Sony Xperia XA

Najskôr sa však na našom trhu objavia nové smartfóny výrobcu série X, ktorá sa stane v budúcnosti tou najdôležitejšou sériou v portfóliu Sony. A majú čo povedať. Musíme uznať, že najmä najdostupnejší model Sony Xperia XA, ktorý by mal podľa Amazonu stáť okolo 329 €, zaujme na prvý pohľad. Dizajn sa vydaril, zaujme najmä 5-palcový displej akoby bez okrajov. Spracovanie je pritom na vysokej úrovni.

Xperia_X_SK_19

Xperia_X_SK_23

Modelu Xperia XA predpokladáme vysoké predaje, vo svojej cenovej kategórii bude neprehliadnuteľným smartfónom. Oproti drahším súrodencom ponúkne „slabší“ 13 Mpx fotoaparát, avšak s unikátnou možnosťou zachytiť snímky extrémne rýchlo. Totiž ešte skôr, ako stlačíte praktickú hardvérovú spúšť fotoaparátu, už bude fotografia hotová. Totiž nový softvér fotoaparátu dokáže zachytiť snímku do 0,5 sekundy. Výhodou budú aj kvalitné snímky pri slabšom osvetlení.

Xperia_X_SK_14

Xperia_X_SK_15
Rastislav Medveď zo Sony ukazuje, ako rýchlo dokáže nový model Xperia XA vytvoriť fotografie. Ešte skôr ako dotlačíte spúsť, fotografia je vo vašej galérii.

Sony Xperia X

Ťažiskovým modelom série bude model Sony Xperia X, ktorý sa na náš trh dostane pravdepodobne už počas júna tohto roka. Cenu predpokladáme na úrovni 589 €, čo nie je málo. Zaujať sa váš však bude chcieť výkonných hardvérom so Snapdragonom 650, grafikou Adreno 510 a 3 GB pamäťou RAM. Výhodou je podpora pamäťových karier microSDXC, taktiež nechýba čítačka odtlačkov prstov v tlačidle zapnutia a potešia aj stereo reproduktory.

Xperia_X_SK_24

Fotoaparát bude mať rozlíšenie 23 Mpx a podľa slov výrobcu má kompletne nový softvér, vďaka ktorému umožní taktiež veľmi rýchle vytváranie fotografií a to aj pri hybridnom zaostrovaní. Smartfón totiž sám dokáže určiť, ktorý objekt na fotografii má byť ostrý a tak sa vám nestane, že dôležitú udalosť nezachytíte.

Xperia_X_SK_17

Xperia X bude bežať na najnovšom Androide 6.0 a s batériou s kapacitou 2 620 mAh a ešte vylepšenými režimami Stamina by vám mal smartfón vydržať 2 dni.

Xperia_X_SK_25

Xperia X bude dostupná v 4 farbách a samozrejme telo s 5-palcovým Full HD displejom bude vytvorené v kombinácii kovu a odolného skla.

Xperia_X_SK_26
Porovnanie bočných hrán smartfónov Xperia XA (hore) a Xperia X (dole).

Pozrite siSony Xperia X – nová séria nielen pre mladých

Sony Xperia X Performance

Ak si chcete dopriať to najlepšie zo série X, určite siahnete po verzii Xperia X Performance. Na prvý pohľad smartfón od modelu X nerozoznáte, pri bližšom pohľade však uvidíte rozdiel najmä v spracovaní tela, X Performance má totiž štruktúru kovu, čo vidieť aj na fotografiách.

Xperia_X_SK_22

Xperia_X_SK_21

Model Sony Xperia X Performance bude ako jediný z trojice vodeodolný s certifikáciou IP68 a samozrejme najvýkonnejší. Android 6.0 bude pohánať Snapdragon 820 s grafikou Adreno 530.

Xperia_X_SK_27

Rozdiel medzi Xperia X Performance a Xperia X je v „kovovom“ vzhľade, ktorý prináša práve verzia X Performance.

Xperia_X_SK_30

Xperia_X_SK_29 Xperia_X_SK_28

Za lepšie parametre si však priplatíte, predpokladaná cena Sony Xperia X Performance je totiž 699 €. Ktorú z trojice noviniek by ste si vybrali?

https://youtu.be/zhb_n4f37Y0

Komentáre k článku