Reklama

Sony Xperia X - nová séria nielen pre mladých

Števo Porubský

Sony práve na MWC 2016 v Barcelone predstavuje nové smartfóny série Xperia X. Novinky Sony Xperia X budú hneď tri. Model Xperia X, z ktorého vychádza nižší model Xpria XA a zároveň i vyšší model Xperia X Performance. Trio noviniek je ako vajce vajcu, no aj tak sa líšia.

Sony Xperia X

Základ novej série je model Xpreria X. Ten ponúkne 5″ Full HD IPS displej (441 PPI) typu Triluminos ukrytý pod odolným sklom. Srdcom je Snapdragon 650 s grafikou Adreno 510 a 3 GB pamäť RAM. Kapacita internej pamäte bude buď 32, alebo 64 GB, je ju našťastie možné rozšíriť microSDXC kartou.

Pozrite si

Sony Xperia X – fotí skôr, ako stlačíte spúšť

Zdroj | Sony

Budúcich majiteľov poteší 23 Mpx fotoaparát, ktorý sme mohli vidieť už v modeloch Xperia Z5. Zvláda Ultra HD videá, HDR a ponúkne množstvo efektov a doplnkov. Nad displejom je až 13 Mpx webkamera s HDR a Full HD videom.

https://www.youtube.com/watch?v=AtUBeFiWi8Q

Vo výbave nechýba LTE modem Cat6 (300/50 Mbit/s), Wi-Fi Dual-band, Bluetooth 4.2 či NFC. Samozrejmosťou sú GPS a GLONASS pozičné systémy a viacero senzorov. Chýbať vraj nemá ani snímač odtlačku prsta či Hi-Res zvuk s aktívnym potláčaním okolitého hluku a stereo reproduktormi nad a pod displejom.

Operačným systémom má byť najnovší Android 6.0. Batéria má kapacitu len 2 620 mAh. Rozmery novinky sú pritom 142,7 x 69,4 x 7,9 mm, hmotnosť dosahuje 153 gramov. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Sony Xperia X Performance

Výkonnejšia verzia modelu Xperia X je rozdielna hlavne v procesore a odolnosti. Ten bude aktuálne najvýkonnejší model od Qualcommu, teda Snapdragon 820, ktorému pomáha grafika Adreno 530.

Zdroj | Sony

S rozmermi 144,8 x 71,1 x 7,6 mm a hmotnosťou 165 gramov bude ale Xperia X Performance navyše odolná voči vode, prachu a iným poveternostným problémom. Má certifikáciu IP68.

Mierne väčšia je i batéria, tá má kapacitu 2 700 mAh. Inak sú parametre novinky zhodné s modelom Xperia X.

https://www.youtube.com/watch?v=HRwBDRtRfQ8

Sony Xperia XA

Z modelu Xperia X vychádza aj slabší model, ktorý má ale na 5-palcovom displeji len HD rozlíšenie. Rovnako je okresaný i procesor, vystačiť si bude musieť s MediaTekom MT6755, 2 GB pamäťou RAM a 16 GB internou pamäťou s možnosťou rozšírenia.

Pozrite si

Sony Xperia XA – kráska s výbornou výdržou, ale slabým vnútrom

Zdroj | Sony

Xperia XA má taktiež slabší fotoaparát, ktorého rozlíšenie dosahuje rozlíšenie webkmamier predchádzajúcich modelov, a teda 13 Mpx. Dokáže nahrávať Full HD video a má i HDR. Nad displejom je 8 Mpx webkamera. Tomuto modelu taktiež chýba snímač odtlačku prsta či iné pokročilé funkcie predošlých modelov.

Slabšia je i batéria, tá má kapacitu len 2 300 mAh. Rovnako chýbajú aj stereo reproduktory. Rozmery novinky sú 143,6 x 66,8 x 7,9 mm, hmotnosť dosahuje 135 gramov. Potešiteľné  ale je, že tento model bude patriť medzi najlacnejšie Xperie.

https://www.youtube.com/watch?v=d6hllDE7VJg

V predaji bude aj niekoľko druhov príslušenstva, ako napríklad puzdra Style Cover Flip, Style Cover Touch, Style Cover pre každý model z novej série Xperia X.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.