Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová séria Oppo Reno2 ponúka štvoricu fotoaparátov na zadnej strane

Nová séria Oppo Reno2 ponúka štvoricu fotoaparátov na zadnej strane
Zdroj | Oppo
Stanislav Vinc
Nová séria Oppo Reno2 ponúka štvoricu fotoaparátov na zadnej strane
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Spoločnosť Oppo predstavila novú sériu smartfónov Reno2, ktorú tvoria tri modely – Reno2, Reno2 Z a Reno2 F. V čom sa vlastne nové modely medzi sebou líšia?

Spoločným poznávacím znakom nových modelov je štvorica fotoaparátov na zadnej strane, ktorú dopĺňa vysúvací predný fotoaparát. Každý model však pristupuje k tejto zostave, ako aj k zvyšku výbavy trochu odlišne. Poďme sa teda pozrieť na ich hardvér po poradí.

Nový Oppo Reno2 ponúkne 6,5” AMOLED displej s 93,1-percentným podielom k telu. Vďačiť za to môže výsuvnému fotoaparátu s rozlíšením 16-megapixelov, ktorý sa dokáže vysunúť už za 0,8 sekundy a po vysunutí pripomína žraločiu plutvu. Aj keď ide len o jeden senzor, predný fotoaparát podporuje bokeh efekt (rozmazané pozadie) aj pri nahrávaní videa.

Zdroj | Oppo

Esom v rukáve tohto modelu je samozrejme zadná zostava fotoaparátov, ktorú tvorí 48-megapixelový senzor Sony IMX586 s veľkosťou 1/2,0” s clonou f/1,7., ktorému nechýba ani optická stabilizácia obrazu. Hneď pod ním nájdeme 8-megapixelový ultraširokouhlý objektív so záberom 116 stupňov, 13-megapixelový teleobjektív s 5x hybridným priblížením a 2-megapixelový monochromatický senzor pre tvorbu portrétových fotografií s bokeh efektom.

Oppo Reno2 poháňa čipset Snapdragon 730G s 8 GB pamäte RAM. Používatelia budú mať k dispozícii internú pamäť s kapacitou 256 GB. Pomerne šetrný čipset doplní batéria so štedrou kapacitou 4 000 mAh a rýchlym 20W nabíjaním VOOC 3.0. Reno2 dorazí na indický trh 20. septembra v prepočte za zhruba 460 eur.

Pozrite si

Telegram bude mať vlastnú kryptomenu Gram

Model Reno2 Z dorazí do predaja už 6. septembra v prepočte za zhruba 375 eur. Za nižšiu cenu môže najmä mierne orezanie zadnej zostavy fotoaparátov. Prím hrá stále 48-megapixelový senzor od Sony, no tentokrát bez optickej stabilizácie obrazu.

Zdroj | Oppo

Na druhom mieste zostáva rovnaký 8-Mpx senzor, no na treťom už nájdeme iba 2-megapixelový monochromatický senzor nasledovaný ďalším 2-megapixelovým, tentokrát farebným senzorom.

Zdroj | Oppo

Na prednej strane nájdeme o kúsok väčší AMOLED displej s uhlopriečkou 6,53”, ktorý zaberá 91,6 % prednej strany zariadenia. Rozdiel v uhlopriečke i v pomere obrazovky k telu zrejme spôsobuje voľba inej konštrukcie pre vysúvanie fotoaparátu. Ten má mimochodom taktiež rozlíšenie 16 Mpx.

Vo vnútri Reno2 Z bude pracovať čipset MediaTek Helio P90 s rovnakou pamäťovou konfiguráciou, akú ponúka Reno2. To platí aj pre kapacitu batérie a jej rýchle nabíjanie.

Pozrite si

Lisa Su – líderka, ktorá dokázala postaviť spoločnosť AMD späť na nohy

Radi by sme s istotou povedali, že tretí model Reno2 F bude z novej trojice najlacnejší, no Oppo v tomto prípade ešte neoznámilo jeho cenu, iba neupresnené novembrové vydanie. Jeho výbava však nasvedčuje tomu, že by skutočne malo ísť o najlacnejší model.

Zdroj | Oppo

V jeho útrobách totiž tentokrát nájdeme čipset MediaTek Helio P70 s 8 GB RAM interným úložiskom s kapacitou 128 GB. Na zadnej strane má taktiež 48-megapixelový senzor, no tentokrát nejde o senzor od Sony, ale s najväčšou pravdepodobnosťou o senzor ISOCELL GM1 od Samsungu.

Zdroj | Oppo

Zvyšné tri fotoaparáty na zadnej strane, ako aj predný selfie fotoaparát, ponúkajú rovnaké parametre, ako fotoaparáty modelu Reno2 Z. S týmto modelom bude zdieľať aj batériu a 6,53” AMOLED displej.

Zdroj