Reklama

Nová generácia výmenných batériových staníc NIO je tu! Čo nové ponúkne?

Zdroj | NIO
Michal Sobek
Zdroj | NIO
Zdroj | NIO

Spoločnosť NIO, ktorá sa okrem elektromobilov zapísala do histórie e-mobility aj svojimi výmennými batériovými stanicami, predstavila práve ďalšiu generáciu týchto staníc.

Ide tak už o štvrtú generáciu, ktorá je oproti tej tretej skutočne vo všetkom lepšia, pretože je rýchlejšia, väčšia a automatická. NIO ju už stihlo v Číne aj reálne spustiť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nová NIO Power Swap Station 4.0 je plne automatická. To znamená, že celý proces sa aktivuje jediným dotykom na stredový displej elektromobilu. Stará sa o to šesť LiDAR senzorov a štyri čipy Orin X.

Je zároveň väčšia, čiže jedna takáto stanica pojme až 23 batérií, takže celý proces výmeny trvá len 144 sekúnd, pričom stanica tak zvládne až 480 výmen za 24 hodín. To je výrazne rýchlejšie ako klasické nabíjanie elektromobilu.

Zdroj | NIO

Stanice sú kompatibilné s celým radom batérií NIO. V súčasnosti spoločnosť ponúka 75 kWh batériu, 100 kWh batériu a 150 kWh batériu. NIO má podpísané partnerstvo na výmenu batérií s Changan Automobile a Geely Holding.

Spoločnosť však nerezignuje na jednosmerné rýchle nabíjanie. So spustením staníc uviedla aj novú kvapalinou chladenú nabíjačku Power Charger 4.0 s výkonom až 640 kW, ktorá má maximálny prúd 765 A a maximálne napätie 1 000 V.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.