Nová generácia Klipsch Reference – zaujímavá voľba nielen pre 3D audio

ZDROJ | Klipsch

Produktovú radu reproduktorov, pôvodne pod názvom Synergy Series, predstavil Klipsch v roku 1997 a v roku 2015 jej ďalšie generácie dostali názov Reference Series. Z označenia malo byť jasné, že ide o produkty takzvanej referenčnej kvality, ktorá vytyčuje mantinely excelentnosti.

Pozrite siKlipsch Reference Premiere Piano Black – exkluzívna limitovaná edícia

Novú, už 8. generáciu Klipsch Reference 2022 predstavil Klipsch na veľtrhu CES 2022 v Las Vegas a aktuálne ju uvádza na trh. Vynovená kolekcia, v ktorej výrobca implementoval viac ako štyri roky výskumu a vývoja, nahrádza aktuálnu radu Klipsch Reference z roku 2018 a prináša rad vylepšení v desiatke nových modelov.

ZDROJ | Klipsch

Nová rada zahŕňa tri podlahové reproduktory: Klipsch R-605FA (s reproduktorom Atmos navrchu), Klipsch R-600F a Klipsch R-800F (k nim je možné reproduktor Atmos pripojiť voliteľne), dva regálové reproduktory: Klipsch R-50M a Klipsch R-40M, dva reproduktory pre centrálny kanál: Klipsch R-30C a Klipsch R-50C, reproduktor pre Dolby Atmos dodávaný ako pár: Klipsch R-40SA (ten možno použiť aj ako reproduktor pre priestorové kanály) a dva subwoofery: Klipsch R-121SW a Klipsch R-101SW.

Je zrejmé, že Klipsch Reference 2022 je silne orientovaná na domáce kino, vrátane konfigurácií na reprodukciu priestorového 3D zvuku Dolby Atmos. Stĺpové a regálové modely sú však výborným riešením aj pre stereo Hi-Fi zostavy.

ZDROJ | Klipsch

Reference Series 2022 je nadupaná technologickými inováciami v oblasti zvuku a vylepšeniami v oblasti dizajnu a materiálov. Medzi dôležité zmeny patria nové zvukovody Tractrix, nové stredobasové meniče, či jednoduchší a príťažlivejší vzhľad s magneticky uchytávanými krycími mriežkami.

Podľa výrobcu dostala nová kolekcia Reference Series „najdramatickejšie vylepšenia od vzniku série“, vrátane technológií odvodených zo špičkovej série Klipsch Reference Premiere.

ZDROJ | Klipsch

Nový, väčší, patentovaný zvukovod Tractrix (štvorcový model 90° x 90°) v reproduktoroch Klipsch Reference 2022 poskytuje lepšie pokrytie, šírku pásma a ovládanie smerovosti a zaisťuje lepší rozptyl vysokých a stredných frekvencií, čím rozširuje zvukovú scénu.

Reproduktory sú vybavené hliníkovými výškovými meničmi Linear Travel Suspension (LTS) a inovované sú aj basové reproduktory s medenou membránou TCP (Thermoformed Crystalline Polymer). Tento polymér kombinuje tuhosť a ľahkosť, aby poskytoval ešte výraznejšie basy. Strmšie naklonenie membrán pomáha dosiahnuť hladšiu odozvu a lepšiu integráciu výhybky pre dokonalejšiu transparentnosť.

Nové modely majú zosilnenú skrinku reproduktorov, aby sa znížila rezonancia a dosiahol sa najčistejší zvuk bez skreslenia aj pri extrémne vysokej hlasitosti. Dizajn skrinky vyžaruje modernú eleganciu vďaka čiernej vinylovej povrchovej úprave odolnej voči poškriabaniu a pokovovaným spojovacím stĺpikom.

ZDROJ | Klipsch

Vzhľad novej rady Klipsch Reference 2022 upravuje decentnejší predný panel bez upevňovacích prvkov – nové modely používajú krycie mriežky s magnetickým uchytením, takže predný panel je ešte homogénnejší a elegantnejší.

Pozrite siNový bezdrôtový reproduktor Klipsch The Three je sila v jednoduchosti

Systém s ikonickými membránami medenej farby vyzerá dobre a je priateľský k riešeniam domáceho kina s Dolby Atmos. Vlajková loď, stĺpy R-605FA, priamo integruje reproduktory s podporou technológie Atmos, kým modul R-40SA je navrhnutý tak, aby dokázal pridať hornú reprodukciu do existujúcich reproduktorov pre priestorové kanály napájaných prijímačmi kompatibilnými s Atmos.

ZDROJ | Klipsch

Takéto sú podlahové stĺpy Klipsch R-600F a R-800F, ktoré majú okrem svojich reproduktorových svoriek aj konektory určené pre pripojenie Atmos modulov Klipsch R-40SA na reprodukciu výškových kanálov. Tieto terminály Atmos sú prepojené s dvojicou diaľkových konektorov na zadnej strane a v hornej časti skrinky.

Reproduktory Klipsch Reference 2022 budú k dispozícii v priebehu apríla. Vypočuť a zhodnotiť ich môžete v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach v showroomoch spoločnosti BIS audio, ktorá je distribútorom značky Klipsch.

ZdrojBIS audio,Klipsch

Komentáre k článku