Reklama

Nová éra tabletov rodiny Samsung Galaxy Tab S8

Richard Pliešovský

Dnes to Samsung roztočil vo veľkom štýle. Okrem nových vlajkových lodí série Galaxy S22 ukázal špičkové tablety s vynikajúcim portfóliom príslušenstva. Zdá sa, že ich jediným nedostatkom bude použitý operačný systém. Android je totiž vyvinutý najmä na konzum. Čokoľvek náročnejšie ako je písanie e-mailov, je totiž zdĺhavejšie v porovnaní s klasickým desktopovým operačným systémom.

Samsung dnes nepredstavil jeden model, ale hneď tri. Konkrétne Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ a Galaxy Tab S8 Ultra. Na prvý pohľad sa líšia veľkosťou displejov, ale rozdielov je, prirodzene, viac. Mnohé však majú spoločné.

Samsung vybavil novinky výkonným procesorom, ktorému sekunduje nadštandardne veľká RAM, ktorá môže mať v prípade Galaxy Tab S8 Ultra kapacitu až 12 GB. Nechýba môžnosť rozšírenia internej pamäte až o 1 TB pomocou microSD karty.

Tablety využívajú najmodernejšie technológie aj v prípade konektivity. Tablety série Galaxy Tab S8 ako prvé modely značky podporujú Wi-Fi 6E. Tá ponúka až dvojnásobnú rýchlosť dátových prenosov v porovnaní s Wi-Fi 6. Pokiaľ chcete využívať internet kdekoľvek, môžete siahnuť po modeloch s podporou 5G.

Zdroj | Samsung

Obávať sa nemusíte ani nabíjania. Tablety podporujú 45 W rýchle nabíjanie. Plné dobitie modelov Tab S8 a Tab S8+ trvá 80 minút, pri Tab S8 Ultra je to 90 minút. Perfektnou vychytávkou sa už teraz javí možnosť využitia tabletu ako powerbanky. Stačí prepojiť tablet so smartfónom série Galaxy S22 a môžete si ho kdekoľvek dobiť.

Tablety série Galaxy Tab S8 sú neoddeliteľnou súčasťou rozsiahleho ekosystému Galaxy.

V modeloch Galaxy Tab S8 Ultra a S8+ si môžete užiť vylepšené dotykové pero S-Pen s prediktívnym algoritmom, ktorý výrazne skracuje odozvu. Ak ste kreatívne nadaní, určite vás poteší partnerstvo Samsungu s Clip Studio Paint. Výsledok ich spolupráce ukazuje, ako sa dá urobiť zo „smartfónu digitálnu farebnú paletu, z pera S Pen štetec a z tabletu maliarske plátno“.

Pozrite si

Samsung Galaxy S22 Ultra ponúkne konečne S Pen priamo v tele!

Majitelia počítačov Galaxy PC môžu Galaxy Tab S8 využiť ako sekundárny počítačový monitor s dotykovým ovládaním. Vylepšený je aj systém Samsung DeX, teraz podporuje priehľadné okná a zrkadlové zobrazenie obsahu tabletu na inom zariadení.

Tablety Galaxy Tab S8 bežia na Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Zvuk vyladili inžinieri z AKG, v každom modeli je štvorica reproduktorov podporujúca Dolby Atmos.

Zdroj | Samsung

Galaxy Tab S8

Začneme základným modelom Tab S8. Má 120 Hz 11″ WQXGA TFT displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 px s jemnosťou zobrazenia 276 ppi.

Webkamera má 12 Mpx, vzadu sa nachádza duálny fotoaparát s 13 Mpx AF objektívom a 6 Mpx širokouhlým snímačom. V horších svetelných podmienkach im pomáha zabudovaný blesk.

O výkon sa stará 4 nm 64-bitový 8-jadrový procesor, Samsung ho bližšie nešpecifikoval. Batéria má 8 000 mAh, podporuje Super Fast Charging 2.0 do 45 W. Okrem Wi-Fi 6E a 5G nechýba Bluetooth 5.2. Nabíjanie a prenos dát má na starosti USB-C 3.2. Snímač odtlačkov prstov je zabudovaný do tlačidla ON/OFF.

Galaxy Tab S8 (8 +128 GB) bude k dispozícii v grafitovej a striebornej farbe. Predávať sa bude za 749 eur, resp. 899 eur za verziu s 5G konektivitou.

Galaxy Tab S8+

Galaxy Tab S8+ má 12,4″ WQXGA+ Super AMOLED displej s rozlíšením 2 800 x 1 752 px, jemnosťou zobrazenia 266 ppi a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Predný aj zadný fotoaparát je zhodný s modelom Galaxy Tab S8, rovnako i procesor.

Batéria má 10 090 mAh, podporuje Super Fast Charging 2.0 do 45 W. Aj tu nájdete Wi-Fi 6E, 5G, Bluetooth 5.2 a USB-C 3.2. Snímač odtlačkov prstov je zabudovaný v displeji.

Galaxy Tab S8+ (8 + 128 GB) bude k dispozícii v grafitovej a striebornej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je 949 eur, 1 099 eur zaplatíte za verziu s 5G konektivitou.

Sledujte predstavovanie noviniek naživo, show sa začala o 16:00 hod:

Galaxy Tab S8 Ultra

Dostávame sa k nekorunovanému kráľovi tabletov, uspokojí naozaj každého. Super AMOLED WQXGA+ (2 960 x 1 848 px) má grandióznych 14,6″, podporuje 120 Hz a pochváliť ho musíme za najužšie rámiky (6,3 mm) v histórii tabletov od Samsungu.

Vpredu sa nachádza duálny fotoaparát. Ten využijete najmä pri videokonferenciách. Má dva 12 Mpx snímače, jeden je širokouhlý, druhý ultraširokouhlý. Vzadu je umiestnený duálny foto-modul s 13 Mpx AF objektívom a 6 Mpx širokouhlým snímačom. Nechýba vstavaný blesk.

Pozrite si

Samsung Galaxy S22 a S22+ oficiálne tu, zabodovať chcú najmä fotoaparátmi

Batéria má 11 200 mAh, podporuje Super Fast Charging 2.0 do 45 W. Aj tu nájdete Wi-Fi 6E, 5G, Bluetooth 5.2 a USB-C 3.2. Snímač odtlačkov prstov je zabudovaný v displeji.

Zdroj | Samsung

Prémiový tablet dostal prémiové materiály. Telo tvorí hliník triedy Armor Aluminum, je o 30 % odolnejší proti poškriabaniu a o 40 % proti ohybu oproti konštrukcii Galaxy Tab S7. Mal by teda zniesť naozaj veľa.

Galaxy Tab S8 Ultra bude k dispozícii v grafitovej farbe. V konfigurácii 8 + 128 GB bude za 1 149 eur. 5G verzia vás vyjde na 1 299 eur. V konfigurácii 12 + 256 GB zaplatíte za Wi-Fi verziu 1 249 eur, s podporou 5G to bude 1 399 eur.

Príslušenstvo

Tablety sa predávajú s S Pen a USB-C káblom. Ostatné príslušenstvo si musíte dokúpiť samostatne. To originálne momentálne zahŕňa ochranné puzdro, ochranný kryt s klávesnicou, ochranné polohovacie puzdro, priehľadné puzdro Note View a zadný kryt s pútkom.

Ak si v období od 9. 2. 2022 do 24. 2. 2022 (vrátane) alebo do vypredania zásob predobjednáte Galaxy Tab S8, S8+ alebo Tab S8 Ultra z e-shopu www.samsung.sk, v značkových predajniach Samsung či u vybraných predajcov elektroniky a zároveň splníte ďalšie podmienky stanovené v podrobných pravidlách kampane, dostanete bonus v podobe ochranného krytu klávesnicou k modelom Tab S8 a Tab S8+. K modelu Tab S8 Ultra dostanete ako bonus k predobjednávke ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom. Hodnota bonusu je 349 eur.

Zdroj | Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.