Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Notebook zajtrajška ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED prekračuje hranice

Notebook zajtrajška ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED prekračuje hranice
TECHBOX
Notebook zajtrajška ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED prekračuje hranice

V zverečnej časti nášho seriálu si povieme, čím je ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED výnimočný. Už vieme, že dva jeho OLED displeje vám umožnia pracovať na úplne inej úrovni, než na akú ste boli doteraz zvyknutí.

Dva displeje si rozhodne zaslúžia iný výkon, než aký sa bežne dostáva jednému. Notebook poháňa NVIDIA GeForce RTX 3070 a je navrhnutý tak, aby pomáhal kreatívnym ľuďom. Vďaka tomu nie sú limitovaní ničím iným, ako svojou fantáziou.

Spolu s ASUS Zenbook Pro Duo 15 OLED dokážete zachytiť každý detail na dokonale presnom displeji. Pri práci i pri zábave vám prídu vhod nové funkcie využívajúce umelú inteligenciu. Spomeňme napríklad Dynamic Boost 2.0, ktorý vám pomôže pri optimalizovaní vašich obľúbených kreatívnych aplikácií.

Lepší workflow umožňuje jedinečná ergonómia, tá nerobí rozdiel, či pracujete cez klávesnicu, alebo tvoríte stylusom. Nie je to podstatné, pretože vaše nápady idú aj tak z vášho srdca a hlavy.

V prípade, že radi používate stylus, istotne vás milo prekvapí, že Zenbook Pro Duo 15 OLED má aktívny stylus druhej generácie so 4 096 úrovňami prítlaku a je už priamo dodávaný spolu s notebookom.

Vďaka dodávanému stylusu ASUS Pen, môžete prejaviť svoju kreativitu naplno.

Ďalšou vymoženosťou je dodávaný stojan. Keď je Zenbook Pro Duo 15 OLED umiestnený na ňom, nakláňací ScreenPad Plus vám ponúkne ešte ergonomickejšiu a stabilnejšiu polohu pre písanie či skicovanie. Takto si môžete pohodlne robiť poznámky, načrtávať svoje myšlienkové mapy, alebo vytvárať presné grafické úpravy najintuitívnejším spôsobom, aký doteraz nik neprekonal.

Pre koho je nástroj ScreenPad Plus?

Tento nástroj využije každý, kto pracuje s fantáziou, kto vytvára nové veci, kto zhmotňuje emócie a myšlienky. Napríklad:

  • fotograf – vloží nástroje, odkazy a zdrojové súbory na ScreenPad Plus a vytvorí rozhranie pre ďašie úpravy;
  • programátor – uloží si zväčšený vizuálny pracovný priestor pre svoj kód náhľady a ďalší obsah počas programovania;
  • video editor – posúva sa po časovej osi videa na ScreenPade Plus s množstvom miesta navyše pre svoje profi nástroje;
  • hudobný umelec – nahráva, mixuje a masteruje na ScreenPade Plus s väčším priestorom pre ovládanie a editáciu stôp;
  • 3D animátor – vyskúša svoje skripty na ScreenPade Plus a zároveň si užíva plynulé 3D vykresľovanie na hlavnom displeji;
  • hráč streamujúci hru – presunie okná so živým prenosom na ScreenPad Plus bez toho, aby musel prerušiť hru na hlavnom displeji.

Aj vám sa tak páči dizajn Zenbook Pro Duo 15 OLED? Nie je to len dvojica displejov, ktoré priťahujú pohľady. Konštruktéri si dali mimoriadne záležať aj na šasi. To tvorí kvalitná zliatina horčíka a hliníka. Povrchová úprava je vo farbe Celestial Blue, ktorá vzbudzuje pocit, že notebook sem zablúdil z budúcnosti a dodáva mu pečať sofistikovaného nádychu inovácií.

Netradičné je i samotné veko. Má nezvyčajný asymetrický kovový povrch inšpirovaný filozofiou Zen. Aj keď ide o nenápadný detail, je veľmi zaujímavý a dáva Zenbook Pro Duo 15 OLED šmrnc s nezameniteľnou identitou. Široké brúsené hrany so zrkadlovou povrchovou úpravou odrážajú okolie a dodávajú mu bezkonkurenčný štýl.

Ako je na tom notebook s odolnosťou? Potešíme vás. Ani tu ASUS nešetril a dal mu do vienka odolnosť na vojenskej úrovni. Zenbook Pro Duo 15 OLED spĺňa veľmi náročný vojenský štandard MIL-STD 810H spoľahlivosti a odolnosti. Každý počítač prechádza náročným testovacím režimom, ktorý zahrňuje rozšírené testy pre prevádzku v drsných prostrediach vrátane extrémnych nadmorských výšok, teplôt a vlhkosti. Prechádza tiež testami notebookov ASUS, ktoré ďaleko prekračujú štandardy stanovené priemyslom.

Čo hovoríte na tento krásny stroj? Má všetko čo od moderného prenosného počítača očakávate, ale uspokojí vás i vtedy, ak už dnes chcete mať notebook zajtrajška. Pokiaľ sa vám ASUS Zenbook Pro Duo s jedinečnou technológiou ScreenPad Plus páči, nájdete ho v predaji na našom trhu už od 2 829 eur.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou ASUS Slovensko.

Zdroj