Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia ožíva, prvé smartfóny a tablety predstaví budúci rok

Nokia ožíva, prvé smartfóny a tablety predstaví budúci rok
Zdroj | HMD Global
Števo Porubský
Nokia ožíva, prvé smartfóny a tablety predstaví budúci rok
Zdroj | HMD Global
Zdroj | HMD Global

Fínska Nokia, resp. to, čo z nej ostalo po rozobratí spoločnosťou Microsoft oficiálne potvrdila, že práva na používanie značky prebrala novovzniknutá spoločnosť HMD Global. Tá získala práva zatiaľ na 10 rokov, počas ktorých sa uvidí, či vo výrobe bude pokračovať.

Zdroj | HMD Global
Pozrite si

ZNAČKY | Nokia – vzostupy a pády fínskeho velikána

Podľa dostupných informácií je HMD Global Oy nezávislou a hlavne fínskou spoločnosťou. Na jej čele je ako prezient Florian Seiche, ktorého možno poznáte z HTC a Arto Nummela, ktorý zastával niekoľko seniorských pozícií v bývalej Nokii a donedávna bol šéfom Microsoft Mobile Devices pre Áziu, Stredný Východ a Afriku.

Má to však jeden háčik. Investormi HMD sú čínske spoločnosti na čele s výrobcom iPhonov, spoločnosťou Foxconn.

Zdroj | HMD Global

Na webe Nokie sa zároveň píše, že už v roku 2017 prinesie prvé smartfóny s operačným systémom Android. Kedy to ale bude nie je známe. Šušká sa, že nové modely predstaví výrobca už na februárovom kongrese MWC 2017 v Barcelone.

Môžeme predpokladať, že pôjde o dostupné zariadenia pre masy. V tomto segmente je síce poriadny pretlak čínskych výrobcov, no aj napriek tomu môže nová Nokia uspieť. Meno vo svete stále má, už ho len patrične využiť.

Tešiť sa však môžeme aj na top-end modely. Teda minimálne jeden. Odkaz na webe HMD hovorí, že výrobca verí, že svet je pripravený na niečo nové v mobilnom svete. Uvidíme čo tým myslí a ako to splní.

Pozrite si

Nokia má svoj prvý Android tablet aj bez Microsoftu!

Okrem smartfónov sa ale od HMD dočkáme aj tabletov. Samozrejme, aj tie budú postavené na operačnom systéme Android.

Zdroj | Nokia
Pozrite si

Nokia 216 – návrat ku dostupným telefónom?

HDM popri tom však bude vyrábať aj tzv. hlúpe telefóny s alfanumerickou klávesnicou za čo najnižšie sumy. Nokia vďaka kúpe spoločnosti Withings bude aj v biznise smart nositeľných zariadení a smart doplnkov do domácnosti.

Zdroj | Withings
Zdroj