Nokia 5.4 môže byť hitom strednej triedy, zaujme cenou, dizajnom aj výbavou

ZDROJ | HMD Global

Nokia 5.3 sa už po pól roku od predstavenia dočkala svojho nástupcu. Spoločnosť HMD Global totiž reaguje na aktuálnu ekonomickú situáciu a tak chce zákazníkom ponúknuť model s čo najlepším balansom medzi výbavou a cenou. Zdá sa, že sa jej to podarilo.

Zdá sa, že tento rok je pre spotrebiteľa mimoriadne obťažný. Len vo Veľkej Británii a USA má až 30 % populácie vedľajší príjem. S telefónom Nokia 5.4 sme chceli ponúknuť výkonný telefón za dostupnú cenu, aby sme uspokojili všetkých, ktorí sa v súčasnej dobe snažia mať svoje výdaje pod kontrolou…“, uvádza Juho Sarvikas, CPO a VP spoločnosti HMD Global.

Aktuálny zástupca značky Nokia tak uvádza na trh model, ktorý stavia na cenovo dostupnom, no stále dosť výkonnom procesore Qualcomm Snapdragon 662. Podľa aktuálnych informácií by mala Nokia 5.4 byť na európskom trhu dostupná za cenu od 189 €. Na oficiálne potvrdenie tejto ceny aj pre Slovensko v tejto chvíli ešte čakáme.

ZDROJ | HMD Global

Špecialitou nového modelu bude štvorica fotoaparátov po novom vhodná aj na tvorbu amatérskych filmových projektov. Do strednej triedy totiž prináša špeciálny režim „kino“, ktorý umožňuje natívne nahrávanie videa pri 24 snímkach za sekundu v kinematografickom formáte 21:9.

Pozrite siPomôžte nám nájsť NAY TECHBOX SMARTFÓN roka 2020 a vyhrajte!

Štandardne však hlavný snímač s rozlíšením 48 Mpx samozrejme podporuje aj nahrávanie videa pri 60 snímkach za sekundu a to aj po boku stabilizácie obrazu, technológie OZO audio a potláčania okolitého hluku. Sekundárnym snímačom bude 5 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát a dvojica 2 Mpx snímačov pokrývajúca makro snímky a snímanie hĺbky pre tvorbu bokeh efektu.

Pod kruhovým modulom fotoaparátov je umiestnený snímač odtlačkov prstov. Na prednej strane je umiestnený 16 Mpx selfie fotoaparát. Ten je opticky súčasťou 6,39“ HD+ obrazovky. Podľa všetkého by malo ísť o IPS LCD panel.

ZDROJ | HMD Global

Batéria s kapacitou 4 000 mAh je softvérovo doplnená o technológiu Adaptive Battery, ktorá sa má za pomoci umelej inteligencie postarať o rozdelenie energie medzi aplikáciami pre dosiahnutie dlhšej výdrže.

Pozrite si12 najlepších smartfónov do 250 € pre tohtoročné Vianoce

Esom v rukáve smartfónov Nokia napokon aj naďalej zostáva dlhodobá podpora s pravidelným prísunom softvérových aktualizácií. Do predaja zamieri Nokia 5.4 ešte s operačným systémom Android 10, krátko po vydaní by sa však mala dočkať aktualizácie na novší Android 11 s prísľubom pravidelných kľúčových aktualizácií po dobu dvoch rokov od vydania smartfónu. Bezpečnostné aktualizácie zvyčajne vydávané pravidelne každý mesiac bude dostávať Nokia 5.4 minimálne po dobu troch rokov od vydania.

Čo sa týka farebných verzií, Nokia 5.4 bude nateraz dostupná v modrej a fialovej verzii, pri ktorých tvorbe sa nechali dizajnéri inšpirovať severskou nočnou oblohou. Dostupnosť, cenu a farebné varianty pre slovenský trh budú ešte dodatočne upresnené.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku