Nokia 8.3 5G prekonáva konkurenciu, podporuje všetky pásma 5G

ZDROJ | HMD Global

Spoločnosť HMD Global presunula svoju plánovanú tlačovú konferenciu z dôvodu šírenia nového koronavírusu do online priestoru, kde aktuálne predstavila nové smartfóny Nokia 8.3 5G, Nokia 5.3, Nokia 1.3 a oživenú hudobnú ikonu Nokia 5310.

Spoločnosť odštartovala sériu predstavení službou HMD Connect, ktorá má pôsobiť ako roamingová dátová služba v 120 krajinách sveta. Dátové balíky s objemom 1 GB bude spoločnosť ponúkať od 19,95 €. Za vyšší balík si budú môcť používatelia priplatiť za doplatok 5 €, pričom celá registrácia do služby aj následné navýšenia prebehnú výhradne cez mobilnú aplikáciu. Presnú ponuku balíkov zatiaľ nepoznáme, spoločnosť v súčasnosti pracuje na spustení verejného beta testovania.

ZDROJ | HMD Global

Kľúčovou novinkou pre spoločnosť je samozrejme podpora 5G sietí. Túto éru spoločnosť odštartuje vlajkovou loďou Nokia 8.3 5G, ktorá podporuje všetky frekvenčné rozsahy, čím v tomto smere prekonáva aj drahšie vlajkové lode. Smartfón pobeží na čipsete Qualcomm Snapdragon 765 s 4, 6 až 8 GB RAM.

Prednú stranu zariadenia pokrýva 6,81“ IPS LCD displej s podporou štandardu HDR10+. Zadná strana patrí štvornásobnému fotoaparátu, ktorého súčasťou je 64 Mpx senzor s optikou Zeiss, ako aj ultraširokouhlý fotoaparát, snímač hĺbky a snímač s makroobjektívom. Fotoaparát zvláda nahrávanie videa v 4K UHD rozlíšení aj s podporou HDR videa.

ZDROJ | HMD Global

Špecialitou fotoaparátu má byť režim akčnej kamery, ktorý vyniká v stabilizácii. V spolupráci so spoločnosťou Zeiss zabudovala Nokia do smartfónu aj špeciálne filmové efekty, ktoré okrem filmového pomeru strán dokážu video obohatiť aj o efekt anamorfického objektívu a dramatické odrazy slnka.

ZDROJ | HMD Global

Nokia 8.3 5G dorazí do predaja v priebehu leta s cenou 599 €.

Séria predstavení pokračovala predstavením modelu Nokia 5.3. Ide o najnovšieho zástupcu strednej triedy, ktorý nadväzuje na pôvodný a pomerne populárny model Nokia 5 z roku 2017. HMD Global sa pri tomto modeli zameralo na fotoaparáty, na zadnej strane ich aj v tomto prípade nájdeme štyri v klasickej zostave s ultraširokouhlým snímačom aj snímačom makra.

Špecialitou tohto modelu je aj oficiálna 2-dňová výdrž batérie. Operačným systémom bude už tradične Android 10 v čistej verzii so zárukou pravidelných aktualizácií po dobu dvoch rokov od vydania smartfónu. Nokia 5.3 dorazí do predaja v priebehu apríla s cenou 189 €.

ZDROJ | HMD Global

Posledným predstaveným smartfónom je Nokia 1.3 určená pre menej náročných zákazníkov. Aj v tomto prípade však ide o smartfón s čistým Androidom a zárukou pravidelných aktualizácií. Vďaka použitiu čipsetu Qualcomm 215 má Nokia 1.3 vynikať vo výdrži batérie aj za hranicou 2-dňovej výdrže. V predaji bude od začiatku apríla za 95 €.

https://youtu.be/SgTEmHT2BCI

Posledným smartfónom však predstavenie neskončilo, HMD Global aj tento rok oživila jeden zo svojich starších ikonických modelov. Tentokrát do obchodov v marci zamieri hudobný model Nokia 5310 s cenou 31 €. V tomto prípade sa môžeme tešiť nielen na hardvérové tlačidlá pre ovládanie multimédií, ale aj na 4-týždňovú výdrž batérie a podporu FM rádia.

ZdrojHMD Global

Komentáre k článku