Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nintendo Switch - najzaujímavejšia herná konzola sveta

Nintendo Switch - najzaujímavejšia herná konzola sveta
Zdroj | Nintendo
Števo Porubský
Nintendo Switch - najzaujímavejšia herná konzola sveta
Zdroj | Nintendo
Zdroj | Nintendo

Nintendo už minulý rok hovorilo o hernej konzole, ktorú vyvíja a ktorá bude úplne iná, ako všetko, čo sme doteraz videli. Pod kódovým označením NX sme čakali všeličo, ale to, čo japonský výrobca predstavil nečakal azda nikto. Nintendo Switch je jednoznačne najzaujímavejšou hernou konzolou na svete.

Zdroj | Nintendo

Switch, ako sa bude nová konzola nazývať, je atypickým kusom nielen po stránke dizajnu, ale aj funkčnosti. Nintendo Switch je azda prvá modulárna konzola na svete. Nezvyčajný dizajn totiž ukrýva nielen samotný hardvér, ale aj tablet, ku ktorému je možné jednoducho pripojiť ovládače po stranách.

Ovládače pritom majú svoj miesto na pomerne veľkom gamepade, z ktorého ich stačí vytiahnuť a sú výrazne menšie a skladnejšie. Zároveň fungujú na bezdrôtovom princípe, takže nie je nutné ich pripevniť k tabletovej časti.

Zdroj | Nintendo

Ale postupne. Nintendo Switch výrobca len ukázal, no neprezradil veľa z technikých špecifikácií. Základom je samotná konzola, ktorá sa pripája k televízoru, monitoru alebo projektoru cez HDMI.

Ak však chcete pokoj pri hraní, môžete si z konzoly vytiahnuť tablet, pripojiť si slúchadlá a hrať sa v súkromí.

Ďalšia možnosť je, zobrať si Switch na cesty. K bočným stranám pritom stačí pripevniť odnímateľné bočné časti gamepadu Joy-Con a zo Switchu je razom veľký GameBoy, resp. Wii U.

Bočné ovládače fungujú aj bezdrôtovo a zároveň ako dva samostatné ovládače, takže si s priateľmi môžete zahrať aj multiplayer hru. Obaja pritom budete mať vlastný ovládač.

Zdroj | Nintendo

V balení ale bude aj klasický gamepad, čo vidieť i na ukážkovom videu. Zaujímavosťou tabletovej časti je malý výklopný stojan, vďaka ktorému si tablet budete môcť postaviť na stolík i v lietadle.

Prekvapením ale je, že do tabletu bude stále nutné používať pamäťovky GameCards v štýle konzol DS. Prečo ale Nintendo nesiahlo po SD kartách (okrem DRM) je zatiaľ záhadou.

Zdroj | Nintendo

Medzi hrami sa majú objaviť všetky známe tituly, pričom Nintendo oznámilo partnerstvo s pár desiatkami developreov a štúdií, ktoré už naplno pracujú na úpravách svojich hier pre Switch.

V tele tabletu má byť čip od spoločnosti NVIDIA. O aký procesor ide ale výrobca neprezradil. Má byť založený na tých najlepších grafikách GeForce. Čo to znamená, netušíme. Žeby bol Switch postavený na architektúre Pascal?

Zdroj | Nintendo

Rovnako je veľko neznámou, aký displej výrobca použil v prípade tabletovej časti, akú batériu, keď vo videu sa vytešený majiteľ rozloží v lietadle a začne hrať graficky pomerne náročnú hru. Taktiež nie je jasné, aký výstup bude novinka dávať po pripojení k TV (HD, Full HD, Ultra HD?).

Všetko sa dozvieme až neskôr. Kedy to ale bude netuším. Napriek všetkému je Nintendo Switch aktuálne najzaujímavejšou konzolou sveta. Najlepšou, resp. najvýkonnejšou žiaľ asi nebude, no možno motyka vystrelí…

Nintendo Switch má byť na trhu až v marci budúci rok. Tieto Vianoce tak stále môžeme slintať len nad PlayStation 4 Pro alebo Xbox One S.

Zdroj | Nintendo
Zdroj