Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nikon KeyMission 360 zvláda 360° Ultra HD video aj v extrémnych situáciách

Nikon KeyMission 360 zvláda 360° Ultra HD video aj v extrémnych situáciách
Zdroj | Nikon
Števo Porubský
Nikon KeyMission 360 zvláda 360° Ultra HD video aj v extrémnych situáciách
Zdroj | Nikon
Zdroj | Nikon

Nikon počas výstavy CES 2016 nepredstavil len modely D5 a D500, ale aj malú outdoorovú kamerku Nikon KeyMission 360 pre extrémistov a milovníkov nových technológií. Nový model je totiž vybavený dvojicou šošoviek a dvojicou snímačov, ktoré umožňujú snímanie 360° videa v Ultra HD rozlíšení.

Zdroj | Nikon

Novinka je určená aj do nepriaznivého počasia, odoláva totiž vode (do 30m), pádom (2 m), prachu či mrazu. Napriek tomu má zvládnuť nahrávanie 360° videí v rozlíšení 2 880 x 2 880 px pri 30 fps. Určené sú síce iba pre YouTube a Facebook, no extrémisti sa možno radi pochvália s nezvyčajnými zábermi na všetky smery.

Vďaka dvojici šošoviek s ultraširokouhlým záberom nie je potrebné spájať dve zariadenia tak, ako napríklad pri modely Kodak SP360 4K. Stačí jedna kamera, držiak na prilbu či riadidlá a hor sa d o terénu. Pri tak širokouhlých šošovkách a malom tele sa však niet čomu čudovať, že Nikon zvolil iba elektronickú stabilizáciu obrazu.

Pozrite si

Nikon D5 – najcitlivejšia beštia pre profesionálov je na svete

https://www.youtube.com/watch?v=5gWotP4MDLM

Okrem 360° videí by mala kamera Nikon KeyMission 360 zvládať aj klasické Ultra HD videá pri 30 fps, no chýbať nemôžu ani nenáročnejšie Ful HD videá. Aký typ snímačov Nikon v novinke použil je ale zatiaľ veľkou neznámou. Pravdepodobne pôjde o klasické čipy z malých kompaktov.

https://www.youtube.com/watch?v=39GOmcVvKg0

Pozrite si

Nikon D500 – sen mnohých vášnivých fotografov

O nich si vypožičal ale aj Wi-Fi a Bluetooth moduly, bez ktorých by bolo kamerku pomerne náročné nastaviť. Stačí pripojiť smartfón podržaním pri NFC čipe a spárovanie je prakticky okamžité. Následne už stačí kameru nastaviť a spustiť nahrávanie.

Novinka by sa mala na trhu objaviť ešte tento rok. Cenu výrobca tají rovnako, ako ostatné parametre kamery.

 

Zdroj