Reklama

Nielen na romantiku pri svite luny: Harman Kardon Luna

TECHBOX

Ani vy si neviete predstaviť život bez hudby? Vitajte v klube! V posledných rokoch popularita malých audio-systémov prudko vzrástla.

Vďačíme tomu jednému, jedinému vynálezu, ktorý to všetko zjednodušil, Bluetooth. Teraz nie je nič ľahšie, ako bezdrôtovo posielať hudbu do slúchadiel, reproduktorov, či rovno do soundbaru.

Nie je preto nič zvláštne, že máme v domácnosti viacero viacero takýchto zariadení. V prípade, že hľadáte niečo lepšie ako nevýrazný priemer, ste na správnom mieste. Harman Kardon je značka, ktorú pozná zrejme každý, kto sa len trochu orientuje vo svete kvalitného audia. Nový Bluetooth reproduktor Harman Kardon Luna má všetky funkcie, ktorými sú produkty tejto značky povestné.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na prvom mieste je, samozrejme, kvalita zvuku. Harman Kardon navrhol model Luna ako kompaktný 2-pásmový audio-systém, ktorý tvorí 48 x 90 mm basový reproduktor a výškový menič s priemerom 20 mm. Tie poháňa zosilňovač s výkonom 25 W + 15 W. Na výslednom zvuku sa podieľajú aj dva bočne usporiadané pasívne membrány rozširujúce nízke tóny. Celkovo si poradí Luna s frekvenčným rozsahom od 60 Hz do 20 kHz, čo je slušná hodnota.

Spárovanie so smartfónom je rýchle a nekomplikované, takže už po pár sekundách po rozbalení reproduktora môžete počuť, ako hrá. Musíme sa priznať, že nás jeho zvuk dostal. Predsa len, kompaktné rozmery sú dobré na prenášanie, ale nie na kvalitné audio. Harman Kardon opäť ukázal že to vie na jednotku, pripravte sa na to, že vás jeho zvuk milo prekvapí.

Luna nie je žiadne šumítko, ktoré dokáže urobiť pozadie pri práci, či priateľskom posedení a nič viac. Nie, Luna vie podať aj náročnejšie partie takým spôsobom, že si príde na svoje aj náročný poslucháč. Nezaskočia ju tiché pasáže, dynamické tempo, nízke frekvencie či dunivé bicie. Môžete sa tešiť na veľmi pekné podanie vokálov, pričom nezaniknú ani výškové tóny. Klobúk dole, takto sa to má robiť!

Harman Kardon Luna je mono systém, ak si chcete vychutnať plnohodnotné stereo, stačí si zakúpiť druhý model a spárovať ich medzi sebou.

Na druhom mieste je dizajn reproduktora. Má prémiový vzhľad v tvare pilulky s rozmermi 210 x 78 x 80 mm a je pomerne ťažký (710 g). Použitá konštrukcia je potiahnutá látkou, vrchný panel je z eloxovaného hliníka, vyzerá luxusne a zároveň slúži ako ovládací panel. Na pravej strane je tlačidlo ON/OFF, nasleduje tlačidlo na stíšenie hlasitosti, zapnutie prehrávania, zvýšenie hlasitosti a posledné je určené na párovanie cez Bluetooth.

Napriek elegantnému vzhľadu sa Luna nezľakne ani ťažším podmienkam. Reproduktor môžete bez problémov používať aj na cestách, keďže je vodotesný a prachotesný (IP67). Poškodiť by ho nemal ani pád do bazénu, nehovoriac o dažďových prehánkach, či iných nepriaznivých podmienkach.

Na bezdrôtové prenášanie signálu slúži Bluetooth 5.3. Okrem SBC podporuje kodeky AAC a ako Bluetooth profily A2DP 1.3 a AVRCP 1.6. Skvelou vychytávkou je, že sa dá spárovať s dvomi zariadeniami. V redakcii sme ho mali spárovaný s dvomi smartfónmi a podľa toho, ktorý kolega skôr prišiel, ten sa k nemu pripojil zo svojho zariadenia.

https://youtu.be/hM9VDdnI03M

Ako je to s výdržou na jedno nabitie? Ďakujeme za opýtanie, je nadštandardné. Luna má integrovanú lítium-polymérovú batériu s výkonom 17,28 Wh (3,6 V, 4 800 mAh), postará sa o 12-hodinovú výdrž. To znamená, že si viete reproduktor zobrať so sebou na celodenný výlet bez toho, aby ste museli riešiť elektrickú zásuvku.

Nabíjanie realizujete cez USB-C port, kábel je súčasťou dodávky. Na 100 % kapacity si batériu nabijete zhruba za 2,5 hodiny. Harman Kardon Luna sa čiastočne vyrába zo 100 % recyklovaného polyesteru, 85 % recyklovaného plastu a 50 % recyklovaného hliníka.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo poviete na tento zvukový skvost? Určite padne vhod mať Lunu pri sebe počas pozorovania mesiaca vo dvojici, no bola by veľká škoda odložiť reproduktor do ďalšej romantickej schôdzky. Novinka je už v predaji, Harman Kardon Luna si môžete kúpiť za 179,99 € u autorizovaných predajcov značky Harman/Kardon a novinkou je aj nová web stránka tejto značky na Slovensku – www.harmankardon.sk , kde je možné tiež realizovať nákup. Okrem čiernej farby je reproduktor dostupný aj v štýlovej farebnej verzii Grey.

Zdroj | Harman/Kardon
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.