Reklama

NFT prepadák roka? „Vzácny“ tweet kúpil za 2,66 milióna, teraz má hodnotu 256 €

Stanislav Vinc

Niektorí ľudia sú ochotní investovať do vzácnych NFT aj desiatky miliónov dolárov. Na rozdiel od mnohých iných investícií však v tomto prípade neexistuje záruka, že si takýto digitálny obsah dlhodobo zachová akúkoľvek hodnotu. Toto trpké zistenie má za sebou „kryptopodnikateľ“ Sina Estavi.

Ako NFT sa dá predať takmer akýkoľvek digitálny obsah, napríklad aj prvý príspevok na sociálnej sieti Twitter. Jej zakladateľ Jack Dorsey ho úspešne predal ešte v marci 2021 známemu kryptopodnikateľovi Sina Estavimu za 2,9 milióna dolárov, resp. zhruba 2,66 milióna eur. Teraz sa ho rozhodol predať.

Estavi mal v úmysle predať toto NFT v aukcii, pričom jeho počiatočná ponuka bola slušných 44 miliónov eur, polovicu z toho chcel darovať charite. Aukcia sa však skončila v stredu s najvyššou ponukou na úrovni 0,09 ETH, čo je v prepočte podľa súčasného kurzu zhruba 256 €, niektorí dokonca ponúkali iba 0,0019 ETH, teda niečo málo cez 5 €.

Estavi má aktuálne dva dni na to, aby najvyššiu ponuku akceptoval, inak vyprší. „Termín, ktorý som si stanovil, vypršal, ale ak dostanem dobrú ponuku, možno ju príjmem, možno ju ale nikdy nepredám“, uviedol Estavi pre CoinDesk.

Pozrite si

Používate krypto peňaženku v mobile? Dajte si pozor na nový podvod

Krátko po tom, čo Estavi minulý rok odkúpil Dorseyho NFT, ho spolu s jeho zamestnancami zatkla iránska polícia. Estaviho spoločnosť Bridge Oracle mala podľa miestnych orgánov „narúšať ekonomický systém krajiny“. Po tomto obvinení sa na internete ohlásilo viacero ľudí, ktorých mal Estavi oklamať a obrať o peniaze prostredníctvom kryptomien.

Estavi sa aktuálne po páde svojich spoločností Bridge Oracle a CryptoLand pokúša o opätovné vydanie vlastných tokenov Bridge Oracle (BRG), ktoré boli pôvodne vydané na blockchaine Tron. Pôvodní investori aktuálne čakajú na zámenu starých tokenov za nové, čo môže údajne trvať aj viac ako 2 mesiace.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.