Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netflix sprístupnil prvé hry čím testuje chystanú hernú službu Netflix Games

Netflix sprístupnil prvé hry čím testuje chystanú hernú službu Netflix Games
Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Netflix sprístupnil prvé hry čím testuje chystanú hernú službu Netflix Games
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Netflix ešte v polovici roka oznámil plány na spustenie hernej streamovacej služby Netflix Games. Tento týždeň urobila spoločnosť prvý krok a sprístupnila pre predplatiteľov prvé hry zdarma.

Netflix najal bývalého manažéra herného štúdia Electronic Arts – Mike Verdu, aby hernú službu rozbehol. Ten v Netflixe zastáva pozíciu vice-prezidenta pre herný vývoj.

Na budúci rok chce Netflix spustiť plnohodnotnú službu Netflix Games. Tie by mali byť zatiaľ súčasťou bežného predplatného bez ďalších príplatkov. Okrem prilákania nových zákazníkov, získa takýmto spôsobom Netflix konkurenčnú výhodu oproti ostatným streamovacím službám. Je síce pravda, že Apple okrem streamovacej služby, ponúka aj Apple Arcade hernú službu, no tieto dve služby nie sú prepojené a musíte za ne platiť zvlášť.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Netflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok

Ešte v auguste Netflix testoval svoje herné skúsenosti s integrovanými mobilnými hrami s používateľmi v Poľsku. Aplikácia Android Netflix ponúkala prístup k dvom možnostiam mobilných hier Stranger Things 1984 a Stranger Things 3.

Od tohto týždňa majú všetci predplatitelia možnosť stiahnuť a zahrať si päť hier na Android smartfónoch a tabletoch. Ide konkrétne o Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast a Teeter Up.

Doborou správou je, že nie všetky hry si vyžadujú internetové pripojenie, takže môžete hrať aj vtedy, keď zrovna nie ste prihlásený na Wi-Fi či ste mimo signálu. Hry sa dajú stiahnuť cez aplikáciu Netflix app.

Pozrite si

Squid Game zvýši podľa uniknutých dát hodnotu Netflixu o takmer miliardu

Čo sa týka používateľov iOS zariadení, tí si podľa dostupných informácií na Netflix Games budú musieť počkať. Uvidíme, či sa Netflixu podarí taký úspech, ako sa podaril s ponúkaním online filmov a seriálov. Pokiaľ vás zaujímajú počiatky Netflixu a jeho história, určite neprehliadnite náš historický článok venovaný práve tejto úspešnej streamovacej službe.

Zdroj