Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok

Netflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok
Zdroj | Pixabay
Michal Spiegel
Netflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Stále najpopulárnejšia streamovacia služba na trhu sa chystá okrem filmov a seriálov, ponúkať videohry a to už na budúci rok.

Budúcnosť patrí streamu a to nielen filmovému či hudobnému. Postupne naberá na popularite aj herné streamovanie. Netflix preto najal bývalého manažéra herného štúdia Electronic Arts, ktorý tiež pôsobil vo Facebooku – Mike Verdu. Ten v Netflixe zastáva pozíciu vice-prezidenta pre herný vývoj.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

ZNAČKY | Netflix – služba, ktorá nám prináša filmy a seriály už 20 rokov

Na budúci rok má Netflix za cieľ ponúkať streamovanie videohier. Tie by mali byť zatiaľ súčasťou bežného predplatného bez ďalších príplatkov. Okrem prilákania nových zákazníkov, získa takýmto spôsobom Netflix konkurenčnú výhodu oproti ostatným streamovacím službám. Je síce pravda, že Apple okrem streamovacej služby, ponúka aj Apple Arcade hernú službu, no tieto dve služby nie sú prepojené a musíte za ne platiť zvlášť.

Netflix môže zároveň takýmto krokom ešte viac využiť potenciál svojich silných značiek ako napríklad Stranger Things či The Witcher, ktoré existujú aj vo videohernej podobe.

Pozrite si

Ako zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?

Otázne zatiaľ ostáva, akou cestou sa Netflix vydá a aký štýl hier streamovacia služba prinesie. Zároveň je otázne, ako sa budú dať hrať napríklad na TV a či bude existovať aj nejaké prepojenie s herným príslušenstvom či hernými konzolami.

Uvidíme, či sa Netflixu podarí taký úspech, ako sa podaril s ponúkaním online filmov a seriálov. Pokiaľ vás zaujímajú počiatky Netflixu a jeho história, určite neprehliadnite náš historický článok venovaný práve tejto úspešnej streamovacej službe.

Zdroj