Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netflix opäť bojuje proti zdieľaniu hesiel. Zatiaľ podobrom

Netflix opäť bojuje proti zdieľaniu hesiel. Zatiaľ podobrom
Zdroj | freestocks
Michal Sobek
Netflix opäť bojuje proti zdieľaniu hesiel. Zatiaľ podobrom
Zdroj | freestocks
Zdroj | freestocks

Kráľ streamovacích platforiem Netflix len prednedávnom v Európe ohlásil zdražovanie predplatného. Teraz opäť bojuje proti zdieľaniu hesiel mimo jednej domácnosti a predplatiteľov vyzýva na zaplatenie ďalšieho poplatku.

Pozrite si

Keď vám vypnú Netflix, či Spotify, alebo aké má dnes možnosti bežný Rus

Zdieľanie hesiel je v Netflixe veľká téma, pretože si niekto zaplatí mesačný poplatok, prezradí heslo niekomu blízkemu mimo vlastnej domácnosti a týmto princípom Netflix prichádza o obrovské príjmy. Samozrejme nejde len o problém Netflixu, ale prakticky všetkých streamovacích služieb.

Zdroj | Netflix

Chengyi Long, riaditeľ produktových inovácií v Netflixe prezradil, že tieto produkty sú veľmi populárne, ale vytvorili určitý zmätok o tom, kedy a ako možno zdieľať heslo od Netflixu. V dôsledku toho sa účty zdieľajú medzi domácnosťami, čo má vplyv na ich schopnosť investovať do nových projektov a filmov pre ich predplatených členov.

Pozrite si

Netflix pripravuje bohatú nádielku filmov na tento rok

Počas testovacieho obdobia Netflix vyskúša svoj nový prístup v troch krajinách, a to Čile, Kostarike a Peru. Okrem možnosti preniesť si profily prezerania do nových budú predplatitelia dostávať výzvy na pridanie ďalšieho zariadenia do svojho balíka za zvýhodnenú cenu.

V týchto krajinách bude zvýhodnený balík za cenu 2 380 CLP v Čile, 2,99 dolárov v Kostarike a 7,9 PEN v Peru.

Zdroj | Pixabay

Netflixu totiž stále klesá počet predplatiteľov a došlo aj k úplnému zablokovaniu na ruskom trhu. Pridanie funkcií pridať ďalšieho člena a prenos profilu znamená, že Netflix premýšľa o tom, ako môže pokračovať v naznačenom raste.

Nie je to prvýkrát, čo služba experimentovala s obmedzením zdieľania hesiel. V roku 2021 skúšala nástroj na overenie účtu, aby zabránila neoprávneným používateľom v sledovaní obsahu cez iný účet mimo jednej domácnosti.

Pozrite si

Dočkáme sa niekedy reklám na Netflixe? Vylúčené to nie je

Keď Netflix stráca musí si to nejako vykompenzovať. Riešením by boli reklamy. Túto tému riešil aj finančný riaditeľ Netflixu, ale ten povedal, že to nie je ich momentálnym cieľom, ale nikdy nehovor nikdy. Ak bude služba aj naďalej strácať financie kvôli zdieľaniu hesiel, tak by sme sa nečudovali, keby nám na Netflixe začali vyskakovať reklamy.

Zdroj