Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dočkáme sa niekedy reklám na Netflixe? Vylúčené to nie je

Dočkáme sa niekedy reklám na Netflixe? Vylúčené to nie je
Michal Spiegel
Dočkáme sa niekedy reklám na Netflixe? Vylúčené to nie je

Streamovacie služby sú pre mnohých jasnou voľbou oproti televíznym programom aj z dôvodu absencie reklám. Plánuje to Netflix zmeniť?

Netflix ako najväčšia streamovacia služba na svete niekoľkokrát opakovala, že neplánuje zaviesť variant služby s reklamami. Na druhej strane finančný riaditeľ Netflixu, Spencer Neumann, sa nedávno vyjadril, že Netflix momentálne o takomto niečom neuvažuje, ale zároveň netvrdia, že v budúcnosti by nemohli ponúkať aj verziu s reklamami, informoval portál Variety.

Nikdy nehovor nikdy, ale momentálne to nie je našim plánom„, vyjadril sa Neumann. Americký konkurenti Netflixu ako Hulu a Paramount Plus ponúkajú aj možnosti predplatného s reklamami čím dokážu ponúknuť nižšie ceny. Plány predplatného Netflixu sú zasa o niečo drahšie oproti konkurencii, no sú bez reklám.

Zdroj | Netflix

Netflix zároveň dvíha v niektorých regiónoch ceny, čo môže počet zákazníkov znížiť. Na druhej strane, pokiaľ ponúkajú hodnotnú tvorbu, za ktorú sú si ochotní diváci zaplatiť, prečo nie. Koncom roku 2021 mal Netflix 221,8 miliónov predplatiteľov.

Uvidíme ako bude reagovať Netflix na službu Disney+, ktorá plánuje koncom roka uviesť na trh verziu služby s reklamami, ktorá bude lacnejšia.

Neumann sa vyjadril aj k situácii v Rusku, ku ktorej povedal, že ich profit v tejto krajine predstavoval menej ako jedno percento z celkového profitu. Pred začiatkom invázie si Netflix predplácalo menej ako jeden milión ľudí v Rusku.

Zdroj