Reklama

Netflix dostane ranu, Disney chystá konkurenta s najzvučnejšími menami

Zdroj | Netflix
Števo Porubský
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Netflix aktuálne kraľuje svetu VOD služieb. Nemusí to byť ale večne. Disney totiž chystá svoju vlastnú VOD službu a Netflix to pocíti už čoskoro. Budeme nútení si platiť za viac VOD služieb iba kvôli exkluzivite obsahu? Asi áno.

Pozrite si

Amazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

New York Times prišiel pred pár dňami s informáciou, podľa ktorej bude Ant-Man and the Wasp posledným filmom Marvel Studios, na ktorý bude mať Netflix vysielacie práva. Všetky ďalšie tituly budú exkluzívne dostupné už len v pripravovanej službe od Disney.

The Walt Disney Company totiž už dlho chystá vlastnú VOD (Video-On-Demand) službu. Niet sa čomu čudovať. Úspech Netflixu a niekoľkých ďalších služieb (hlavne v USA), nakopli predstaviteľov najväčšieho producenta filmov na tejto planéte.

Zdroj | Disney

Disney má totiž pod palcom sieť ABC (Disney Channel, ESPN, A&E NEtworks, Freeform), ale aj štúdio 21st Century Fox, ktoré Disney kúpilo za neuveriteľných 52,4, resp. neskôr až 71,3 miliardy dolárov len minulý rok. Pod krídla 21st Century Fox patrí napríklad aj National Geographic, cez 39% akcií siete staníc Sky či 30% VOD služby Hulu. Okrem toho ale vlastní aj štúdiá Walt Disney Animation Studios, Pixar Animation Studios, Marvel Studios či Lucas Film.

Základ na kvalitný VOD obsah by tu teda bol. Legendárne meno tiež. Stačí už len vytvoriť šikovnú službu dostupnú pre celý svet a niekoľko stoviek miliardový biznis môže ešte rásť.

VOD od Disney má prísť až budúci rok. Pre Netflix a ďalšie podobné služby to znamená ešte kopec času na to, aby si vytvorili lojálnych zákazníkov, ktorí od nich po spustení služby od Disney hneď neodídu. Netflix má veľkú výhodu v množstve vlastného obsahu a stovkám seriálov, no ostatné služby s pomerne malým množstvom unikátneho obsahu možno zaniknú.

Zdroj | Netflix

Každopádne, pre nás, bežných smrteľníkov to znamená dve veci – vyššie náklady na VOD služby, ale aj možnosť ich stabilizovania vďaka rastúcej konkurencii. Pokojne sa môže stať, že Disney nahodí tak nízke ceny, že sa ich budú snažiť dobehnúť aj konkurenti.

Vo výsledku tak budeme možno platiť rovnako, ale za dve služby. Kedy a či naozaj je vo hviezdach. Zatiaľ sa môžme ale tešiť na službu od Disney, ktorá snáď ponúkne bohatý obsah svojich štúdií a nie len ich výber.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.